Eesti uudised

Alutaguse hooldekodus on haigestunud neli elanikku ja üks töötaja (1)

Toimetas Triinu Laan, 31. märts 2020 09:03
Foto: Sven Arbet/Ekspress Meedia
Pühapäeva hommikul sai positiivse koroonadiagnoosi Alutaguse hoolekeskuse 89aastane elanik, lisaks osutusid nakatunuks veel kolm elanikku ja üks keskuse töötaja.

Terviseameti testis hoolekeskuses pühapäeval kõiki 103 elanikku ja 56 töötajat.

"Mul on hea meel teatada, et positiivne tulemus oli vaid ühel töötajal, kes on alates laupäevast viibinud kodus karantiinis. Maja elanikest oli testi tulemus positiive neljal, kes kõik on paigutatud Ida-Viru Keskhaigla tubli personali hoole alla," kirjutas hooldekodu sotsiaalmeedias. 

Testi tulemusi ei ole veel teada kahel töötajal, keda testitakse teisipäeval ja tulemused ei ole laekunud seitsmel kliendil, kuna testituid oli väga palju.

"Kuidas viirus meieni jõudis, hoolimata karantiinist ja hoolikast hügieeninõuete jälgimisest, ei oska me praegu kinnitada," kirjutatakse hoodelkodu lehel. 

SA Alutaguse Hoolekeskus on olnud alates 12.märtsi pärastlõunast karantiinis. Külastusi ei ole toimunud ja kõik toodud pakid on desinfitseeritud. Vähimategi haigustunnustega töötajad on koheselt koju jäänud ja Covid-19 suhtes testitud, tulemused olid negatiivsed.

Samal teemal

31.03.2020
Harry Kõrvits koroonaviirusest: kui see uudis tuli, siis sulgesime end kohe maale
29.03.2020
Koroonaviirus lõi valusalt Raivo E. Tamme perekonda
29.03.2020
Koroonaviirus jõudis ka Alutaguse hooldekodusse