Eesti uudised

GALERII | PIILU SISSE! Kaitseväe välihaigla hakkab Kuresaares tööle 2. aprillist (1)

Toimetas Viljar Voog, Hindrek Pärg, 31. märts 2020 16:33
Kaitseväe välihaiglaFoto: Kaitsevägi
Koroonaviiruse all ägab Eestis enim Saaremaa, kus on esmaspäevahommikuse seisuga 258 registreeritud Covid-19 juhtumit. Andmaks leevendust Kuressaare haiglale, saadetakse suursaarele appi kaitseväe välihaigla.

Plaanide kohaselt alustab kokku ligikaudu 15 sõidukist koosnev kaitseväe kolonn kahes osas liikumist 1. aprilli varahommikul marsruudil Tartu – Virtsu – Kuivastu – Kuressaare. Moodne välihaigla võeti kaitseväes kasutusele 2017. aastal.

Samal teemal

“Tegu on unikaalse haiglaga, mis on algselt mõeldud kasutamiseks sõjalise konflikti korral. Konteiner-välihaigla koos kaitseväe ja tsiviilpersonali ning kuni 20 intensiivravi ja kuni 40 täiendava voodikohaga annab olulise toe Saaremaa haiglale vajaliku intensiivravi võimekuse tõstmiseks,“ ütles kaitseminister Jüri Luik. Kaitseministri sõnul on haigla valmis Saaremaal patsiente vastu võtma alates 2. aprillist.

„Aitame nii Terviseametit kui politseid igal mõeldaval viisil. Meie kaitseliitlased patrullivad koos politseinikega Eesti piiridel, aga ka Saaremaal, kus on kehtestatud ranged piiravad meetmed. Samuti on kaitsevägi toetanud tsiviilsektorit kirurgiliste maskidega,“ lisas minister Luik.

Välihaigla on konfigureeritud nii, et seal saaks vastu võtta maksimaalselt erakorralist ja intensiivravi vajavaid patsiente. Kaitseväel on välihaiglas võimalik aktiveerida kirurgia, erakorralise meditsiini, intensiivravi ja üldpalati võimekusega mobiilne raviüksus. Välihaigla käivitamisel tekib kuni 20 intensiivravi voodikohta ning üldpalati võimekus telkides täiendavalt kuni 40 voodikohaga.

Välihaigla on planeeritud tööd alustama 2. aprillil, koos haiglaga lähetab kaitsevägi Kuressaarde 18liikmelise tegevväelastest koosneva meditsiinimeeskonna, kuhu kuuluvad arst, õed ja parameedikud ning ligikaudu 20-liikmelise 1. jalaväebrigaadi tegevväelastest ja ajateenijatest koosneva toetusmeeskonna, mis aitab haigla püstitamise ja logistilise teenindamisega. Ülejäänud meditsiinipersonali lähetab Kuressaarde terviseamet.

Kaitseväe Role 2 välihaigla on varustatud aparatuuriga, mis toodab õhust hingamisraskustega patsientidele meditsiinilist hapnikku. Samuti kuuluvad varustusse generaatorid, mis suudavad vajadusel tagada välihaigla elektrivarustuse.

Fotod pärinevad 2017. aastast ning 2018. aasta õppuselt Siil.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee