Meditsiinitöötajad koroonatestimise läbisõitlas Massachusettsis Bostoni linnas.Foto: AP/Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 30. märts 2020 21:05
Massachusettsi osariigi elanik Danni Askini jagas Twitteris 30 000 taala suurust haiglaarvet, mille arstid talle koroonaviirusest põhjustatud Covid-19 kopsuhaiguse ravi eest esitasid. Kallis ravi võib arstiabi otsimisest eemale peletada mitmed ameeriklased, kelle valik võib omakorda saada ohtlikuks neid ümbritsevatele inimestele.

Haiglaskäik läheb talle kokku maksma 34 927 dollarit ja 23 senti ehk kusagil 31 688 eurot. Koroonaviiruse test ise maksis vaid 907 dollarit, kuid kopsupõletiku ravi, röntgen, hapnikuga varustamine ja kõik muud protseduurid kokku tõstsid arve selliseks, et Danni sõnul läheb tal paar aastakümmet, et see summa ära maksta. Ainuüksi haiglateenuste (voodikoht, toit jms) arve ületas 3000 taala. Arve summa ületab tema õppelaenude summasid, nii bakalaureuse- kui magistrikraadi eest.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (3)

31. märts 2020 09:38
Aga peale Eesti on igal pool elu kui lilleke, nagu tavaliselt Eesti kommentaatorid väidavad.
tasuta lõunaid pole olemas 31. märts 2020 04:45
kui puudub üldine riiklik ravikindlustus,siis tuleb see mõnelt erafirmalt osta. Kuigi mõned on kindlad oma väidetavalt "tugevale tervisele" ja hoiavad selle pealt kokku. Vanasõna: Koonerdus pole kokkuhoid!
31. märts 2020 12:19
Erakindlustusfirmad teevad USAs nii tihedalt pankrotte, et kindlustusraha sealt saada on pea võimatu, pealegi, nagu artiklis kirjas, on neil oma tingimused. Vabalt võib olla, et epideemia korral ei maksta midagi või et omavastutuse määr on siis väga kõrge. Artikli keel, peab ütlema, on kohutav - dollari asemel kõnekeelne taal, mitmed teised kõne keele väljendid à la "puhta tasuta" jne.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS