Maailm

Avaldatud kell 13, täiendatud kell 18.10

AUSTRIA LIIDUKANTSLER: veel paljud inimesed peavad surema. Toidupoodi minnes muutub näomask kohustuslikuks (1)

Toimetas Aadu Hiietamm, 30. märts 2020 18:10
Foto: Reuters/Scanpix
Austria liidukantsler Sebastian Kurz ütles esmaspäeval antud pressikonverentsil, et võitlus koroonaviirusega kestab veel kaua. "Me seisame alles maratoni alguses," lisas ta piltlikult. 

"Selge on, et veel peavad paljud inimesed surema. Me peame aga tegema võimalikult palju, et neid sureks võimalikult vähe. Praegu on vaikus enne tormi," kuulutas liidukantsler.

Uue meetmena nimetas Sebastian Kurz kohustust kanda toidupoodi minekul näomaski. Maski kandmise kohustus jõustub siis, kui neid on piisavalt, tõenäoliselt kolmapäeval. Liidukantsler tunnistas, et niisugused maskid on meie kultuurile midagi võõrast. Samas on oluline koroonaviiruse levikut tõkestada.

Esimese info järgi pidi näomaske hakatama vähese raha eest müüma toidupoodide sissepääsude juures. Paar tundi hiljem teatati liidukantsleri büroost, et maskid tulevad tasuta jagamisele ja kulud võtavad enda peale kaubandusettevõtted. 

Sulgemisele kuuluvad ka kõik hotellid ja pansionaadid.

Austria liidukantsler Sebastian Kurz Foto: EPA/Scanpix

Sebastian Kurz arvas, et viiruse taganemisel saab praegu suletud äridest mõned (näiteks ehituspeod) avada aprilli lõpul või mai algul. Mai keskel avataks juuksurid ja bürood. Gastronoomiaettevõtted avaks uksed mai lõpus. Suurüritusi saab parimal juhul taas korraldada alates kesksuvest ning koolid ja ülikoolid jäävad suletuks sügiseni. Piirid ja lennujaamad jäävad suletuks juuni lõpuni.

Austrias oli esmaspäeva lõunaks registreeritud 9200 nakatunut ja 108 surnut.

Samal teemal

01.04.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 203 riiki, 918 000 nakatunut, 46 062 surnut ja 193 300 tervenenut
30.03.2020
Armastan sind kaugelt ehk Lugu sellest, kuidas koroonaviirus noorte eluõnne vahele tuli
30.03.2020
Karm Taani ja leebe Rootsi – naaberriigid, kes võitlevad koroonakriisi vastu täiesti erinevalt