Maailm

Põhja-Korea korraldas taas raketikatsetuse, lõunanaabrid pidasid ajastust kohatuks (1)

Toimetas Aare Kartau, 30. märts 2020 08:36
Põhja-Korea raketikatsetus.Foto: EPA/Scanpix
Põhja-Korea tulistas pühapäeval riigi idarannikul ookeanisse kaks ballistilist lühimaaraketti. Lõuna-Korea teatas, et ülemaailmse koroonaviiruse pandeemia ajal on selline käitumine sobimatu.

Lõuna-Korea staabiülemad teatasid, et Wonsani piirkonnas lasti taevasse kaks lühimaaraketti, mis lendasid 230 km kaugusele maksimaalse kõrgusega 30 km, kirjutab The Guardian. „Olukorras, kus kogu maailmal on COVID-19 tõttu raskusi, on selline Põhja-Korea sõjaline tegevus väga kohatu ja me kutsume neid üles viivitamatult peatama,“ sõnas Lõuna-Korea sõjaväe juhtkond kohaliku uudisteagentuuri vahendusel.

Samal teemal

Jaapani kaitseministeeriumi sõnul näisid raketid olevat ballistilised, ent ei maandunud nende riigi territooriumil ega selle majandusvööndis. ÜRO julgeolekunõukogu resolutsioonid keelavad Põhja-Koreal ballistiliste rakettide katsetamise ning riigile on tuumaprogrammi ja raketikatsetuste tõttu määratud rasked sanktsioonid.

Pühapäeval toimunud raketikatsetus tähendas seda, et Põhja-Korea on sel kuul nelja katsetuse käigus välja lasknud üheksa raketti. Teadaolevalt pole Põhja-Korea varem ühe kuu jooksul nii palju raketikatsetusi korraldanud. Vaatamata piirilukustamisele ja karantiinimeetmetele jätkavad riigi relvajõud sõjalisi õppusi, mida tavaliselt juhib Kim Jong-un isiklikult. Poliitiliselt ja majanduslikult isoleeritud Põhja-Koreas pole ametlikult teatatud ühestki koroonajuhtumist, ent mitmed väliseksperdid on olukorra üle muret avaldanud.

Samal teemal

23.03.2020
RIIK NIIGI KUI KARANTIINIS: mis toimub koroonaepideemia ajal Põhja-Koreas?
02.03.2020
Põhja-Korea korraldas aasta esimese raketikatsetuse