Foto: Kaspar Pokk
Toimetas Johanna-Kadri Kuusk 30. märts 2020 07:50
Nädalavahetusel oli Tartus esmakordne olukord, kus politsei määras eriolukorra korraldusi eiranud kahele mehele sajaeurose trahvi ning kolmas veel ootab karistusotsust.

„Olgugi, et enamus inimesi on neil nädalatel järginud juhiseid ja püsinud kodus, on paraku ka erandeid, kes ei hooli enda ega teie tervisest. Kui pikka aega jagatud hea sõna ja soovitused ei aita, oleme sunnitud jõulisemalt sekkuma, et kaitsta teid kõiki,“ teatas lõuna prefektuur.

Mehed kogunesid öösel parklasse oma autodega kokku, patrull sekkus ja suhtles ning seltskond läks laiali. Mõne aja pärast samal ööl olid nad taas koos, autod seisid, mehed masinate ümber. Patrull uuesti sekkus, mispeale väljendati arusaamatust, et miks ometi nemad ei või vaba aega veeta, suitsetada ja juttu ajada koos.

„Andsime eile öösel Tartus kogunenud mehehakatistele teada, et kõiksugused kogunemised on viiruspuhangu tõttu keelatud. Mõne aja pärast olid nad kambakesti taas tagasi öeldes politseinikele kergemeelselt, et vaja üheskoos vaba aega veeta ja juttu ajada. Et läbirääkimised ei andnud tulemust, määrati kahele 100eurone trahv, mis tuletaks meelde kohustusi eriolukorras. Kolmas, kes näitas üles erilist talenti arvates, et on ainult tema ja maailm, määratakse karistus edasises menetluses,“ jutustasid korrakaitsjad.

Politsei kinnitas, et need on seni ainukesed eriolukorra piirangute rikkumise eest määratud rahalised karistused Eestis. „Loodetavasti ka viimased. Pingutame iga päev, et meie inimesed saaksid normaalse elu juurde naasta. Nördimust tekitab, et mõnede vastutustundetu käitumine võib tingida olukorra, kus päev, mil saame jälle muret tundmata suurüritusi pidada, sõpradele külla minna ja üheskoos ägedaid asju teha, liigub ajas edasi. Püsige kodus ja pidage piirangutest kinni, see on meie kõigi pärast,“ teatas politsei.