Eesti uudised

Politsei: korduvat karantiinikohustuse rikkujat ootab karistus  

Siim Randla, 30. märts 2020 07:37
Foto: Alar Truu
Karantiinikohustusest kinni pidamist kontrolliva politsei eesmärk ei ole karistada, vaid teha kõik selleks, et tõkestada viiruselevikut, kuid korduva rikkumise puhul või kui inimene näitab oma käitumisega, et ta ei mõista, kui tõsiselt tuleb 14 päeva kodus viibimise kohustust võtta, saab politsei teha inimesele ettekirjutuse ja selle mittetäitmisel määrata sunniraha, selgitab operatiivgrupi juht Tago Trei.  

Kohustus viibida 14 päeva kodus kehtib praegu umbes 4000 välisriikidest saabunud inimesele. Politsei kontrollib kõigi oma tavapäraste tegevuste käigus isiku tuvastamisel (näiteks liiklusjärelevalves), ega tegu ole inimesega, kellele on määratud kohustus viibida kodus. Lähiajal alustab politsei pisteliselt kontrolli ka telefoni teel ning vajadusel teeb ka kodukülastusi, rääkis Tago Trei. 

Rikkumise korral politsei eeskätt suhtleb inimesega ja selgitab talle, miks on enda ja teiste tervise kaitsmiseks vajalik täita lubadust, mille ta Eestisse sisenedes oma allkirjaga riigile andis. 

„Politsei eesmärk ei ole karistada, vaid teha kõik selleks, et tõkestada viiruse levikut. Korduva rikkumise puhul või kui inimene näitab oma käitumisega, et ta ei mõista, kui tõsiselt seda 14 päeva kodus viibimise kohustust tuleb võtta, saab politsei teha inimesele ettekirjutuse ja selle mittetäitmisel määrata sunniraha,“ ütles Trei. Sunniraha suurus on 2000 eurot. Senini pole olnud vajadust kedagi karistada ja politsei loodab, et inimesed suhtuvad ka edaspidi sellesse kohustusse vastutustundlikult.