Maailm

BRITTIDE VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Boris Johnsoni sõnul tuleb olla valmis olukorra halvenemiseks 

Toimetas Kristjan Väli, 29. märts 2020 08:15
Boris Johnson on ise kodus karantiinis, mistõttu suhtleb ta välismaailmaga videosilla abil.Foto: AFP/Scanpix
Suurbritannia peaminister Boris Johnson saatis kõigile brittidele välja kirja, milles hoiatab: enne, kui olukord saab paremaks muutuda, tuleb valmis olla palju hullemaks.

Boris Johnson, kes on ise saanud postiitvse COVID-19 viiruse diagnoosi, on karantiinis. Laupäeva hilisõhtul saatis ta kõigile brittidele välja kirja, milles seisab, et vajadusel tuleb kehtestada praegusest rangemad piirangud, kirjutab väljaanne BBC.

Samal teemal

Johnsoni sõnul on uued meetmed vajalikud selleks, et koroonaviiruse levikut pidurdada. Suurbritannias on koronaviirusesse surnud 1019 inimest. Laupäeval teatati veel 260 surmast. Ametlikel andmetel on Suurbritannias haigestunud koroonaviirusesse 7089 inimest.

Suurbritannia elanikele saadetud kirjas ütleb Johnson, et kasutusele on võetud ulatuslikud meetmed leviku tõkestamiseks, kuid tõenäoliselt tuleb reegleid veelgi rangemaks muuta. "Me ei kõhkle, et tuleb minna piirangutega kaugemale, kui praegu arstid ja teadlased soovitavad," kirjutab peaminister.

Ta lisab: "Minu jaoks on tähtis olla teiega aus: me oleme kindlad, et olukord läheb enne hullemaks, kui see saab muutuda paremaks.

Möödunud esmaspäeval tegi Johnson telepöördumise, milles käskis kõigil inimestel kolmeks nädalaks koju jääda.

Samal teemal

27.03.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 585 000 nakatunut ja ligi 27 000 surnut. Itaalias lisandus ühe päevaga 919 surnut. Nakkuse sai Briti peaminister
24.03.2020
VÕITLUS KOROONAVIIRUSEGA: Boris Johnson käskis brittidel jääda koju