Maailm

NALJAKAS, AGA KA KURB VIDEO | WHO juhtivspets kaotab hirmust Hiina ees kõnevõime (1)

Dannar Leitmaa, 28. märts 2020 18:00
Dr. Bruce Aylward võitles vapralt koroonaga, aga Hiina ees on ta ikkagi tavaline inimene.Foto: FABRICE COFFRINI
Hongkongi uuriv telesaade The Pulse avaldas täna enda YouTube'i kanalil põhjaliku ülevaate koroonaviiruse pandeemiast. Saatelõigu lõpus näidatakse intervjuud WHO juhtiva epidemoloogi doktor Bruce Aylwardiga.

Ajakirjanik küsib Aylwardilt, kes juhtis Hiina ja WHO töögruppi koroonavõitluse ajal, et kas Taiwani väga edukad tulemused koroonaga võitlusel võiks viia selleni, et Taiwan võetakse WHO liikmeks. SARSi epideemiast korralikult õppust võtnud Taiwan on siiani leidnud mõnesaja koroonaga nakatunu ja sealsed kiired meetmed on kogu maailmas eeskujuks.

Samas on Taiwani küsimus pea kõigile suurtele ülemaailmsetele organisatsioonidele valus küsimus. Hiina Rahvavabariik nõuab kõikjalt ühe Hiina poliitika tunnustamist, mistõttu peaks Taiwan olema justkui samuti Hiina osa. Samas toimib Taiwan endiselt omaette riigina. 

Doktor Aylward sattus seetõttu eriti lolli olukorda.

"Kas te kaaluksite Taiwani võtmist WHO-sse," küsis ajakirjanik.

Järgneb vaikus, mille käigus vaatab doktor Aylward tühmi pilguga kaamerasse. 

"Halloo?" küsib ajakirjanik.

"Vabandust, ma ei kuulnud küsimust," ütles Aylward.

Kui ajakirjanik üritas esimest korda küsimust korrata, siis palus Aylward liikuda järgmise küsimuse juurde. Ajakirjanik üritas küsimust veel korrata, kuid seejärel ühendus Aylwardiga katkes. 

Kui Aylwardiga uuesti ühendust võeti, siis oli Aylwardil juba vastus olemas, mis andis selgelt mõista, et WHO jaoks pole olemas mingit omaette Taiwani. "Me oleme juba Hiinast rääkinud. Ja kui me räägime erinevates Hiina piirkondadest, siis tegelikult on kõik piirkonnad teinud head tööd. Ma tänan veelkord minuga suhtlemast ja soovin teile edu koroonavastases võitluses Hongkongis," sõnas Aylward.

Videolõik veidi kummalisest vestlusest algab 19:53 peal.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee