Maailm

Koroonaolukord Euroopas: eile oli Itaalias siiani ohvriterohkeim päev (3)

Toimetas Madleen Vapper, 28. märts 2020 10:48
Itaalia arstid Covid-19 patsienti ravimas.Foto: FLAVIO LO SCALZO | REUTERS
Itaalias suri eile koronaviirusesse 919 inimest. Siiamaani on see olnud kõige ohvriterohkem päev Itaalias. Kokkuvõttes tähendab see, et riigis on viirusesse surnud juba pea kümme tuhat inimest ehk 9134 ohvrit.

Itaalia võimud teatasid, et tõenäoliselt pikendatakse rangeid liikumispiiranguid veel kolmandast aprillist edasi, vahendab BBC. Riigis lisanud just pea kuus tuhat uut koroonahaiget. Itaalias on koroonaviirusesse haigestunuid kokku juba 86 500. Kõige raskema löögi all on Itaalia põhjaosa.

Koroonaviirus on võtnud ka 46 arsti elu. Kuigi olukord on morn, on näha, et haigestunuid ei lisandu enam sama hoogsasti kui varem. Itaalia on koroonakriisis teistest Euroopa riikidest kaks nädalat ees, seega jälgitakse Itaalias toimuvat erilise tähelepanuga.

Hispaanias, mis on Euroopa teine kõige nakatunuim riik, on surmajuhtumid samuti tõusnud. Surnuid on kokku 4858. Kuid ka seal on näha, et haigestumiste numbrid vähenevad.

Suurbritannia peaminister Boris Johnson on teatavasti ainus Lääne riigijuht, kellel on tuvastatud koroonaviirus. Enda sõnul on tal tekkinud vaid nõrgad sümptomid ning tööülesannetega jätkab ta karantiinist videkonverentside abil.

Prantsusmaa teatas 299'st surmajuhtumist seoses koroonaviirusega viimase 24 tunni jooksul. Seda on vähem kui eelmistel päevadel. Kokku on Prantsusmaal koroonaohvreid umbes kaks tuhat.

Samal teemal

28.03.2020
FOTO | POLITSEIL TÖÖD JAGUB: päikeseline ilm meelitab noored õue
27.03.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 585 000 nakatunut ja ligi 27 000 surnut. Itaalias lisandus ühe päevaga 919 surnut. Nakkuse sai Briti peaminister

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee