Maailm

101aastane Itaalia vanahärra seljatas koroonaviiruse (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. märts 2020 22:14
Midagigi positiivset!Foto: PantherMedia/Scanpix
Itaalia püsib ametlike teadaaolevate andmete põhjal koroonadiagnooside poolest maailmas hetkel teisel kohal (esikohalt leiab Ameerika Ühendriigid). Numbrid, mis Itaaliast tulevad, on traagilised: kokku 86 500 diagnoosi, üheainsa päevaga 919 surmajuhtumit. Selle taustal on südantsoojendav lugeda ka mõnest positiivsest loost.

Vanahärra, kelle pärisnime me ei tea, kuid kellele meedia viitab kui Härra P-le, on 101 aastat vana ning elab Põhja-Itaalias Rimini linnas. Eelmisel nädalal panid arstid ta haiglaravile, diagnoosides tal koroonaviirusest põhjustatud Covid-19 kopsuhaiguse. Riminis on tuvastatud kokku 1189 juhtumit, vahendab CNN.

Samal teemal

Kuid juba neljapäeval kirjutasid arstid ta haiglast välja, mees on terve ning perekond tuli talle järele. Rimini aselinnapea Gloria Lisi rõõmustas koos teiste linnaelanikega härra imelise tervenemise üle: „See täiesti erakordne paranemine annab meile tulevikulootust! Härra P sai terveks, pere tõi ta eile õhtul koju. See olgu õppetunniks kõigile, et isegi 101 pole vanus, kus saatus on ette määratud.“

Härra P vanus viitab sellele, et ta sündis ise ajal, mil maailma laastas Hispaania gripp, üks ajaloo hullemaid pandeemiapuhanguid. Hispaania grippi haigestus eri andmetel isegi kuni veerand maailma tolleaegsest elanikkonnast, surnuid võis olla kuni 100 miljonit, ehkki ametlikud numbrid jäävad sellest väiksemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee