Eesti uudised

Lisatud Eelmäe pöördumine töötajatele!

TÜ kliinikumi juht Priit Eelmäe kaotas töökoha 

Toimetas Marvel Riik, 27. märts 2020 19:09
Priit Eelmäe.Foto: Andres Putting / Ekspress Meedia
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu kutsus tagasi senise juhatuse esimehe Priit Eelmäe ja nimetas juhatuse esimehe kohusetäitjaks Marek Seeri, teatas kliinikum.

 

Samal teemal

SA Tartu Ülikooli Kliinikum moodustas 13. märtsil kriisijuhtimismeeskonna professor Joel Starkopfi juhtimisel, kes on väga edukalt tegutsenud ettevalmistustega Covid-epideemiaga toimetulekuks Kliinikumis.

„Kuid eriolukord ja plaanilise töö lõpetamine tähendab suuri ümberkorraldusi ka mitte-Covid haigete käsitlemisel nii kliinikumis kui ka kliinikumi vastutuspiirkonnas. Kahjuks muutub lähinädalatel keerulisemaks ka kõigi mitte-Covid haigete ravi ja hädavajaliku taseme hoidmine nõuab ulatuslikke ettevalmistusi kõigis kliinikutes ja teenistustes, mis peab toimuma plaanipäraselt ja koordineeritult,“ ütles Tartu Ülikooli Kliinikumi nõukogu esimees Urmas Klaas.

Nimetatud ülesannete täitmisele ei ole juhatuse esimees Priit Eelmäe pühendanud piisavat tähelepanu, mistõttu tema jätkamine kriisiolukorra juhina ei ole võimalik ja kliinikumi nõukogu otsustas tänasel koosolekul juhatuse esimehe Priit Eelmäe 27. 03 tagasi kutsuda. „Täname Priit Eelmäed tema senise panuse eest. Koostöös kogu tööperega on kliinikumi patsiendikesksus teinud sammu edasi,“ ütles Urmas Klaas.

Kliinikumi nõukogu nimetas juhatuse esimehe kohusetäitjaks juhatuse liikme Marek Seeri, kes on praegu tegev nii kliinikumi kriisijuhtimismeeskonnas kui ka Lõuna-Eesti regionaalse meditsiinistaabi juhina. Kliinikumi juhtimis- ja struktuurireformiga minnakse kindlasti edasi pärast kriisi tipu möödumist.

Marek Seer kinnitas, et kriisiolukorras on vajalik jätkata süsteemset ja hästi laabuvat meeskonnatööd Covid-epideemiaga toimetulekuks. „Sama tähtis kliinikumis on plaanilise ravi ajutisest lõpetamisest tuleneva situatsiooni reguleerimine nii, et patsiendid oleks hästi informeeritud ja nende ravitee korraldatud,“ rääkis Seer.

Nõukogu tänab kogu Kliinikumi tööperet suure pühendumuse eest Covid-epideemia olukorras.

Eelmäe töötajatele: kahju, et lubatud muutusi ei saanud ellu viia

„Head kliinikumi töötajad!

Mul on südamest kahju, et ei jõudnud viia ellu lubatud muutusi koos oma meeskonnaga. Olen jätkuvalt veendunud, et kliinikum vajab kaasajastamist, lihtsalt nõukogu usk sai enne otsa. Loodan, et järgmine kliinikumi juhatuse esimees ei unusta inimeste petitsiooni muutuste toetuseks ja tervishoiutöötajate ootust nende elluviimiseks.

Teie, kliinikumi töötajad, seisate praegu silmitsi suurima väljakutsega – aidata Eesti inimestel toime tulla COVID-19 puhanguga. Just COVID-19 kriisijuhtimismeeskonnaga koostööd tehes, tundsin, et töörahu on taastumas. Korraldasime ühiselt ja operatiivselt ümber kogu kliinikumi ravitöö.

Hindan Teie kõigi panust kõrgelt ning loodan, et muudatused kliinikumi juhtimises ei mõjuta Teie igapäevatööd.

Lugupidamisega,
Priit Eelmäe“

Samal teemal

05.02.2020
KOROONAVIIRUS TARTUS: nakatunuid vedanud lennukil oli neli haiglaarsti, neist üks jätkas tööd
05.01.2020
Juhtkiri | Kas näeme kohast kinnihoidjate mässu?
05.01.2020
Tartu haiglajuhid: kliinikumile on vaja uut juhti, kes suhtuks töösse nagu dirigent
04.01.2020
ULTIMAATUM: TÜ Kliinikumi üksuste juhid võivad Tartu suurhaigla hüljata