Eesti uudised

„Köhin nagu korsten“, „hirm on tööl olla“: koroonaviirus on murdnud 21 Kuressaare haigla töötajat (7)

Helen Mihelson, 27. märts 2020 19:28
ERIOLUKORD Koroonaviirusest tingitud eriolukord Saaremaal.Foto: Alar Truu

Kuressaare haigla töötajad ütlevad, et paarikümne kolleegi nakatumine tekitab neiski hirmu.  Samas on neid, kelles kasvab sellega hoopis missioonitunne: „Organiseerin lapsed maale ja tean, et olengi sõjas. Kui püssid ei paugu, siis see ei tähenda, et sõda poleks“.

Õhtulehega vestelnud koroonaviiruses haiglatöötaja ütleb, et sai viiruse üldpalatis rutiinset tööd tehes. Osakonda toodi patsient, kes – nagu hiljem selgus – oligi viiruselevitaja. Nüüd istub töötaja juba nädal aega kuiva köhaga kodus, olles enne nakatanud kodus ka oma lähedased.

„Köhin nagu korsten,“ ütleb töötaja, kes vanuse järgi kuulub suurimasse riskigruppi ehk on 60 pluss vanuses.  „Oleks praegust ette teadnud, jäänuks juba varem pensile.“

Teine töötaja ootas reede pärastlõunal ajakirjanikuga rääkides kodus parajasti koroonaproovi võtmist. „Üldiselt ma pole paanitseja, aga psühholoogiliselt mõjub see ikka. Kogu aeg mõtlen, kas nüüd on käes,“ ütleb ta.

Kuressaare haigla juht Edward Laane teab, et osa töötajaist on ägedalt leviva nakkushaiguse tõttu hirmul. „Ma täitsa usun seda,“ ütleb ta. „Aga see ei ole ainult Kuressaare haigla probleem. See on iga meditsiiniasutuse probleem.“

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.03.2020
KLIINIKUMI KRIISIKOMISJONI JUHT: halvim stsenaarium käib meile üle jõu
26.03.2020
EESLIINIL: mitme haigla töötajad on nakatunud koroonaviirusega
26.03.2020
SUVESAARLASTE KIMBATUS: aed kasvab võssa, eriolukorra ajal niitma minna ei saa
26.03.2020
Kahe päevaga lisandus 134 nakatunut, Saaremaal jõudis koroonaviirus hooldekodusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee