Eesti uudised

ERIOLUKORD POLITSEI PILGU LÄBI: korterites enam vargil ei käida, koduvägivaldagi on vähem (10)

LISA KOMMENTAAR

Huvitav 28. märts 2020 00:16
Mis reziimil töötavad praegu narkarite eest hoolitsevad süstlavahetuspunktid? Kas ikka ümbruskonna varaste produtseerijatena ...ja nüüd ka viiruse levitajatena?
Demograaf 27. märts 2020 15:27
Vaadake ka asja positiivset poolt. Ja see on järgmine: raskel ajal hoiavad paarid rohkem kokku. Kuna kõigil on raske.Üksikutel veelgi raskem. Need, kellel paarilist pole, püsipartnerit, püüavad selle leida. Hakatakse ka rohkem lapsi tegema. Põgeneda kusagile pole võimalik riigist. Kes on siin- need on siin. Eestlaste iive peaks tuleval aastal isegi plussi jõudma.
Demograaf 27. märts 2020 15:50
Minul on usku eestlastesse. Me oleme 1000 aasta jooksul tulnud välja palju hullemast, ka Põhjasõjast ja katkust, kui kaotasime 80% rahvast mõne aastaga. Pragune koroona ei tapa mingi valemiga 80% rahvast. Majanduslikult saab karm ja jube olema 5 aastat. Kuid.....mitte ainult meil. Meist rikkamates riikides nagu Soome või Saksamaa tuleb šokk rahvale suurem, kui meil. Meie oleme raskete aegadega harjunud. Nemad eriti mittw.
Demograaf 27. märts 2020 16:11
Minu prognoos: need eestlased, kes otsustasid Soome ehitustöödele jääda, tegid vale valiku. Heaoluühiskonnad kukuvad globaalse kriisi korral esimestena kokku. Poole aasta pärast ei taha ükski soomlane näha ühtegi Eesti ehitajat riigis. Töötuna, Soome sotsiaalabil parasiteerimas. No way! Nad kupatatakse Eestisse tagasi. Targem oleks olnud jääda koju, külvata nüüd kevadel nii palju põllule ja aiamaale, kui võimalik. Ja olla perega. Helsinkis või Vantaal ei külva te midagi. Hakkate toiduabi pakkide järgi käima juba augustis.
Põhjendan ka: 27. märts 2020 16:21
Soome on eksportiv majandus. Eksporditakse vaesematesse riikidesse ja teistesse eksportivatesse riikidesse (Rootsi, Saksa jne). Need turud kukuvad ära. Põmst kõik. Paberitööstus vbl kannatab kõige vähem, kuid metallitööstus ja kõik teenused langevad nulli. Nii Eestis kui Soomes võib tööpuudus tõusta 40%-ni. Mitte keegi ei hakka Soomes toitma 100 000 eestlasest töötut. Unustage ära.
Realist 27. märts 2020 16:58
See on kõige mustem stsenaarium. Kuid loomulikult, kui EL laguneb ja kui Soomes on 1 miljon töötut, siis saadetakse kalevipojad kodumaale. Tahavad nad seda või mitte. SOS olukorras hoiab iga rahvus OMASID. Ja AINULT OMASID. See on selge.
Realist 27. märts 2020 12:59
Rakveres jalutas täna ringi kinnitatud koroonaviirusega vanem proua, kelle kohalikud ära tundsid. Politsei teatas ainult, et "nad vestlevad ja noomivad teda!" USKUMATU! Itaalias ootab täpselt sama rikkumise toime pannud meest 12 aastane reaalne vanglakaristus!!!
Realist 27. märts 2020 13:00
Ja mitte ainult ei jalutanud ringi, vaid käis kõige rahvarohkemas toidupoes ringi!
Hiinas, Wuhanis 27. märts 2020 14:15
ootas karantiini ajal viiruse sihilikke levitajaid eluaegne vanglakaristus (kui oli naine) ja surmanuhtlus (kui mees)
Singapuris 27. märts 2020 14:28
on samuti tahtliku viiruse levitamise eest surmanuhtlus. Pooleks aastaks pannakse vanglasse isegi need,kes pole viirusekandjad, kuid ei hoia 1,5 meetrit distantsi teistest inimestest. Viirus seal eriti ei levigi hetkel.