Eesti uudised

EESLIINIL: mitme haigla töötajad on nakatunud koroonaviirusega 

Johanna-Kadri Kuusk, 26. märts 2020 15:15
Foto: Tiina Kõrtsini
Tervisehoiutöötajad panevad patsiente ravides end kõige suuremasse nakatumisohtu. Haiglad on töötajate haigestumiseks valmis.

Kuressaare haigla töötajatest on 20 saanud koroonaviiruse testil positiivse tulemuse. Haigla juhatuse liikme ja ravijuhi Edward Laane sõnul praegu tööjõust  puudust ei tule. „Puudu jäänud töökäed korvame meditsiinitöötajate ja meditsiinieriala tudengitega, kes vastasid meie üleskutsele ning pakkusid oma abi. Samuti on haiglas tööl palju osalise tööajaga töötajaid, kes on nõus töökoormuse suurendamisega,“ selgitas ta.

Samal teemal

Põhja-Eesti regionaalhaiglas on koroonaviirusega nakatunud kuus töötajat. Regionaalhaigla juhatuse esimees Agris Peedu sõnul on lisaks neile erinevatel põhjustel koduses isolatsioonis veel umbes 100 töötajat. „Oleme piiranud plaanilist tööd statsionaarsetes osakondades, päevakirurgias, päevaravis ning ambulatoorseid vastuvõtte polikliinikutes – see annab meile hetkel vajaliku personalivaru. Osa töötajaid on suunatud n-ö ootele, välja tulema siis, kui hakkavad tulema patsiendid ka meie COVID-osakondadesse. Koolitame oma inimesi Covid-osakondade jaoks, oleme teinud stsenaariumiplaneerimist, loonud varunimekirjad võimalikult kaasatavatest meditsiinitöötajatest. Samuti oleme teinud vabatahtlike kaasamise plaani nendes kohtades, kus see on võimalik,“ kirjeldas ta olukorda.

Tartu Ülikooli kliinikumi töötajatest on haigestunud kolm, kes on kõik saadetud kodusele ravile. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee