Eesti uudised

SUVESAARLASTE KIMBATUS: aed kasvab võssa, eriolukorra ajal niitma minna ei saa (1)

Juhan Mellik, 26. märts 2020, 14:38
UTOOPIA: Ilus ja korras hoov jääb paljudele suvesaarlastele ja -hiidlastele lähikuudel ilmselt ainult unistuseks.Foto: Teet Malsroos
„Kui eriolukord kehtib esimese maini või kauem – mis on väga tõenäoline – siis läheb suvilaomanikel jamaks,“ lausub Saaremaa mees Tarmo. Need, kelle alaline elukoht asub saarel, saavad võtta küll mandrilt üheotsapileti. Teised, kellel on saare peal vaid suvila või maakodu, peavad veel mõnda aega lootma õnnele või tuttavatele saare peal.

„Juba nädal aega tagasi murdus siin ühe maakodu juures kuusk tuule käes ära,“ räägib Tarmo. Puu jäi õhku kõlkuma, kuid võib iga hetk lõplikult pooleks minna ja maha prantsatada. Oleks veel siis, et kõigest maha: Tarmo sõnul seisab täpselt kõlkuva kuuse taga elektritrafo. Midagi teha ei saa, sest peremees saarele tulla ei saa – isegi kui ta tuleks, ei pääse ta sealt pärast enam minema. Eesti Energia olukorras ohtu ei näe, kohalike seast kedagi appi võtta pole praegustes oludes kedagi. „Eks ootame siis niikaua, kui puu maha kukub, siis on näha, kuhu maandub,“ on Tarmo juba leppinud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

19. aprill 2020, 10:53
BLOGI | Haiglaravil on 125 inimest, 10 vajavad juhitavat hingamist, surnuid 40
26. märts 2020, 11:08
Kahe päevaga lisandus 134 nakatunut, Saaremaal jõudis koroonaviirus hooldekodusse
21. märts 2020, 11:35
Saaremaa ootab appi arste ja arstitudengeid
18. märts 2020, 23:50
Koroonaviirusesse nakatus ka Saaremaa vallavanem

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee