JÕUGU JUHT: Nokamütsi kandev Gennadi Okunev käis 2016 sügisel mõrvatud allilmaliidri Nikolai Tarankovi matustel. Foto: Teet Malsroos
Arno Põder 26. märts 2020 13:13
Juba 90ndatest aastatest peale Eesti allilmas suurt rolli mänginud Gennadi Okunev otsustas prokuröriga kokkuleppele minna ja mõisteti täna süüdi omanimelise grupeeringu juhtimises. Samal ajal jäid kohtuteed tallama veel tosin meest, kes olevat tema käe all kuritegusid toime pannud.

Nende kaheteistkümne hulgas on näiteks Okunevi üks mõjukamaid abilisi Stepan Tšiptšikov ehk Stjopa, tuntud “võlakütt” Lembitu Kitt ja maalikunstnikuna populaarsust kogunud Nikolai Bleskov. Süüdistuse järgi polnud Kitt üksnes Okunevi rühmituse lihtliige, vaid vanem ehk starši, kel oli otsustusõigus. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

Kommentaarid  (1)

Eriarvamus 26. märts 2020 14:04
Kaldun millegipärast arvama, et kui mõni kurikael on kergema karistuse nimel valmis ning nõus riigile lahkelt loovutama noh nii 700 tuhande eest raha ning vara, küllap on tal siis kusagil mujal veel kaks-kolm korda nii palju tagavaraks. Seda, mida ei teata ja mille olemasolu ei suudeta ära tõendada.

SISUTURUNDUS