Eesti uudised

Kirikuõpetaja: on olnud vaid üksikud matusetalitused 

Siim Randla, 26. märts 2020 07:40
Kuressaare Laurentsiuse kirikFoto: Teet Malsroos
„Kuuldavasti on lisandunud lahkunute tuhastamine, eesmärgiga pidada urni matuse- talitus hilisemal ajal ning laulatused ja muud talitused on valdavalt edasi lükatud,“ ütleb Kuressaare Laurentsiuse koguduse õpetaja, Saarte praostkonna praost Anti Toplaan.

Tema sõnul on pärast eriolukorra kehtestamist kirikus sel nädalal vaid üks matusetalitus. Matuselised tulevad mandrilt saarele üheks päevaks, ehk hommikul, ja lahkuvad õhtul ning neid ei ole üle 15.

„Kuna toitusettevõtted peielaudu praegu ei korralda, toimub enamik matuseid kitsas omaste ringis ja lahkunu saadetakse tuhastamisele lootuses, et eriolukorra lõppedes saab pidada suuremas ringis urni muldasängitamise ja peielaua,“ lausus Toplaan. "Kirik on valmis inimesi siiski teenima ja matusid läbi viima, arvestades ohutusnõudeid ja rahvastikuministri sisulisi soovitusi,” rääkis Toplaan.

Eriolukorra ajal on olnud vaid üksikud matusetalitused. Kogunevad vaid pere ja sugulased ja soovituslikult vabas õhus. Laulatused ja muud talitused on suuremas osas edasi lükatud, nagu ristimisedki. 

Samal teemal

16.03.2020
Solman: tähtsad perekondlikud sündmused, abiellumine ja matused tuleb pidada kitsas ringis
11.03.2020
VIIRUS EI VÄHENDA USKU: haigusepuhang sunnib Eesti kirikujuhte traditsioone muutma

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee