Korrakaitsjad uurivad enesetapurünnaku toimumiskohta templis.Foto: Zuma Press / Scanpix
Toimetas Greete Kõrvits 25. märts 2020 21:07
Afganistani pealinnas Kabulis ründasid ISISe terroristid sikhide pühamut, vahendab BBC.

Sikhi dharamsala's viibis hommikuse palvekogunemise ajal umbes 150-200 inimest, kui pommivöödega enesetaputerroristid ning nende järel relvastatud mehed hoonesse tungisid. Esialgseil andmeil hukkus vähemalt 25 ning viga sai vähemalt kaheksa inimest. Mitmed inimesed jõudsid peitu pugeda ning lülitasid välja telefonid, et selle helin või piiksumine peidukohta ei reedaks

Taliban eitas otsekohe igasugust seotust. Rünnaku eest võttis vastutuse ISIS, kes on sikhide usuvähemust Afganistanis varemgi sihtmärgiks võtnud. Kaks ründajat, arvatavasti enesetapupommarid, sai samuti surma.

Sikhism on ainujumalat järgiv religioon, mille uskujad on sageli oma rõivastuse poolest kergesti äratuntavad (teatud välised esemed on sikhidele kohustuslikud). Sikhismi usundis pole vaimulikke, küll aga peavad nad au sees oma ajaloolisi gurusid ning teenistustel osalevad eeslauljad. Maailmas elab üle 25 miljoni sikhi. Sikhide arv Afganistanis aina väheneb, olles praeguseks seal väiksem kui 10 000 inimest. Riigist lahkumise peamiseks põhjuseks on usuline, sageli vägivaldne tagakiusamine.