Maailm

Viiruse tõttu lükkus edasi Putini ametiaja pikendamise rahvahääletus 

Toimetas Greete Kõrvits, 25. märts 2020, 15:54
24. märtsil külastas Putin Moskva äärelinnas asuvat haiglat, kus hoitakse koroonakahtlustusega patsiente.Foto: TASS/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin otsustas edasi lükata referendumi, mis võib anda talle võimaluse võimul edasi püsida.

Üleriigilisele hääletusele oleks tulnud Vene põhiseaduse muutmine ning see oleks pidanud toimuma 22. aprillil. Kõige tähelepanuväärsem muudatuse aspekt on seadusepunkti tühistamine, mis ei lubaks Putinil uuesti presidendiks kandideerida. Hääletuse ärajäämise põhjuseks on koroonaviiruse levik. Putin andis plaanist teada teleülekandes, milles lisas ka, et terve järgmine nädal on Venemaal üleriigiline püha. Töötajatele lubas ta, et palk laekub sellele vaatamata. Venemaalasi manitses ta kodus püsima ja piirangutest kinni pidama.

Kolmapäevase seisuga on Venemaal ametlikel andmeil 658 koroonapatsienti, kusjuures ühe päevaga kinnitasid arstid 163 uut haigusjuhtumit, kõige suurem arv seni ühe päeva jooksul.

Venemaa katkestas koroonapandeemia tõttu spordi- ja kultuuriürituste korraldamise, sulges ööklubid ning kinod ja keelas valdava osa suurematest rahvakogunemistest, vahendab Moscow Times. Neljapäevast ei tohi üle 65aastased moskvalased enam kodunt välja minna.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee