Maailm

KAKS TRILJONIT! USA üritab koroonapaketiga krahhi ära hoida, Trump optimismiga töökohta säilitada 

Greete Kõrvits, 27. märts 2020 07:53
„Suletud kuniks keeld lõpeb“. Silt Detroidi linnas asuva restorani aknal.Foto: AFP/Scanpix
Viimase nädalaga esitas avalduse töötu abiraha saamiseks rekordarv ameeriklasi: 3,3 miljonit inimest. Kõik taotlejad pole samas päriselt töötud. Senatis läks läbi kahe partei koostöös valminud tervelt kahe triljoni dollari suurune abipakett, mis tõenäoliselt ka esindajatekojas läbi läheb ning presidendi allkirja saab. Poliitikutel pole ka endil kuigi kindel olla, üks senaator juba haigestus ning temaga kokku puutunud kolleegid muretsevad endi pärast. Ebakindlus tuleviku ees mõjutab ka presidenti, kes kibeleb elu taas käima panema, kuigi USAst on saamas koroonapandeemia uus epitsenter.

Mõned inimeste elutingimusi leevendavad väiksemad meetmed on riiklikul tasandil juba vastu võetud: näiteks paus õppelaenu intresside tasumises ning rohkem võimalusi lasta end viiruse suhtes tasuta testida (meenutagem, et ameeriklastel puudub riiklik haigekassasüsteem ning paljud elanikud on ravikindlustamata).

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.03.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 585 000 nakatunut ja ligi 27 000 surnut. Itaalias lisandus ühe päevaga 919 surnut. Nakkuse sai Briti peaminister
18.03.2020
VIDEO | TRUMP ENNE VS NÜÜD: kuidas Ameerika president koroonaviirusesse suhtub?
12.03.2020
USA börsil pole pea 33 aastat nii halba päeva olnud, Eestis kannab turismisektor ülisuuri kahjusid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee