Eesti uudised

Kõlvart soovib taastada kriminaalkahtlustuse saanud Ida-Tallinna keskhaigla juhi volitused (2)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. märts 2020 12:44
Foto: Teet Malsroos
Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart teeb Ida-Tallinna Keskhaigla nõukogule ettepaneku taastada Ralf Allikvee volitused juhatuse esimehena. Jaanuari alguses esitati talle kahtlustus riigihangete teostamise nõuete rikkumises eriti suures ulatuses

„Koroonaviirusest põhjustatud kriisi lahendamisel on tervishoiuasutustel keskne roll. Arvestades eriolukorda peab suurhaigla juhatus olema täielikult mehitatud, et tagada haigla valmisolek kriisijuhtimiseks ja patsientide raviks. Praeguse olukorra lahendamisse on vaja kaasata kõik tippspetsialistid ning Ralf Allikvee kogemus haiglajuhi ning arstina on väga vajalik,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Jaanuari alguses pidasid keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo ametnikud kinni toonase Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Ralf Allikvee ja kolm töötajat. Kinni peetud arstidele ja neljandale kinnipeetule, haigla töötajale, esitati kahtlustus altkäemaksu võtmises. Kahtlustuse järgi soositi ühe meditsiiniseadme hanget läbi viies konkreetset hankes osalenud äriühingut. Lisaks haigla töötajatele peeti kinni ka kahtlustuse järgi ebaseaduslikult hanke võitnud äriühingu esindaja. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee