Sisuturundus

Lõõgastav tegevus, mis aitab muremõtted eemale peletada? Proovi aiandust! 

Vitavia, 3. aprill 2020 09:00
„Aias toimetamine on mõnusalt positiivne tegevus ning kvaliteetaeg iseenda või pereliikmetega. See on äärmiselt lõõgastav ja stressi maandav. Kui mul on näiteks olnud halb päev, viivad aiatööd mõtted hästi mujale,“ selgitab Marge Laan, kasvuhoonete müügiga tegeleva ettevõtte Vitavia esindaja.

Marge Laan toob välja aiatööde mitu plusspoolt: tegevus, selle planeerimine ning tulemus. „Aias niisama jalutades võib lõpuks igav hakata, aga kasvuhoones toimetades kindlasti mitte. Seejärel planeerimise moment ning viimaks rõõm taimede sirgumisest ja omakasvatatud tomatitest. Loomulikult ei saa ära unustada ka kevadist ootusärevust – kõigile meeldib vaadata, kuidas loodus tärkab,“ jutustab ta.

Aiandus on iga aastaga üha populaarsemaks muutunud ning enam ei domineeri arvamus, et see on vaid keskealiste hobi. Viimaste nädalate jooksul on aga huvi aianduse vastu tõusnud hüppeliselt – kuna inimesed peavad rohkem kodus püsima, vajavad nad põnevat tegevust. „Öeldakse ju, et kõige pikem tee on diivanist ukseni,“ muigab Laan ning lisab: „Olen kuulnud päris paljusid kergendatult õhkamas, küll on ikka hea, et on olemas aed ja kasvuhoone. Alati on, kuhu minna ning ei pea kodus istuma. Aiapidajal ei lõpe ju tööd ja toimetused mitte kunagi ära!“

Nagu mainitud, aitab aias toimetamine ka muremõtteid peletada. „Praegune situatsioon on keeruline ning kindlasti muretsetakse rohkem oma lähedaste, tervise ja töö pärast. Taimedega tegelemine viib värske õhu kätte ning puhastab rõhuvatest mõtetest. Ülemõtlemine ei tee kunagi asja paremaks,“ räägib kirglik aiandushuviline.

Just nüüd tuleks lapsi aeda meelitada

Asjatundja osutab, et aiahuvilistest lapsevanemad võiksid meelitada ka oma võsukesi aeda. Ja seda tuleks teha juba maast madalast.

„Lapsed näevad, kui vanemad aias toimetavad ning see tekitab neis huvi. Suure tõenäosusega tahavad nad appi tulla ning seda peaks neile lubama. Ega põnnile ei pea esialgu andma raskeid ülesandeid. Näiteks minu noorem laps tahab hea meelega taimi kasta ning nende eest hoolitseda. Loomulikult jälgin ma seda ise kõrvalt, kuid ta käib oma taimekesi alati vaatamas ja on nende üle uhke,“ selgitab Laan.

Praegusel ajal on ka teismelisi tavapärasest lihtsam aeda meelitada – trenni ja huviringidesse ei saa ning lapsed igatsevad meelelahutust. „Vanemad, minge ise aeda tegutsema ning kindlasti tulevad ka lapsed peagi appi! Kaua nad ikka kodus diivanil vedeleda tahavad,“ arvab asjatundja.

Miniaed rõdule või terrassile

Tegelikult ei ole taimede kasvatamiseks alati vaja aeda ja suurt kasvuhoonet. Nüüdisaegsed võimalused lubavad aiandusega tegeleda isegi kortermaja rõdul või terrassil! „Paljud inimesed ostavad rõdule potid ja minikasvuhooned, et kasvõi peterselli või tilli oma käega võtta. Linnatingimustes on isegi võimalik kartulit kasvatada, kui kasutada spetsiaalset püramiidi – see näeb tõeliselt atraktiivne välja, lisaks on mingi hetk rõõm esimesest omast kartulist,“ toob Laan välja.

Põnev idee kortermajja on ka vertikaalne taimemoodustis, mis võimaldab valgusküllases kohas panna terve seina taimi täis. Oskuslikult kujundades võib ürdipeenar isegi efektsem välja näha kui lillepeenar!

„Järjest rohkem kogub populaarsust seinaäärne kasvuhoone, mille võlusid ja võimalusi saavad kasutada just linnakorterite rõdude ja terrasside omanikud. Nende sügavus on umbes 50-60 sentimeetrit ning mõni paneb sinna isegi tomatitaime sisse. See sobib ideaalselt pühapäevaaednikule ja näeb lahe välja. Tänapäevane võimalus miksida uut ja vana on lõputult lisavõimalusi pakkuv lähenemine, mis teeb tulemuse originaalseks ja personaalseks,“ lisab ta.

Millist kasvuhoonet valida?

Kasvhooneid on igasuguses hinnaklassis – 200 eurost kuni mitme tuhande euroni välja. „Samas tuleks aru anda, et hind ja kvaliteet on omavahel tugevalt seotud. Soetades kallima eksemplari, saad praktiliselt terve elu püsiva kasvuhoone!“ toonitab Marge Laan.

Tekkis huvi? Tutvu põneva aiatarvete valikuga www.vitavia.ee ja www.mwlconstruct.eu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee