Eesti uudised

GALERII | Politseinikud kontrollivad, et inimesed hoiaksid kahemeetrist vahet ega kõnniks kambakesi 

Toimetas Geidi Raud, 25. märts 2020 15:27
25.03, TartuFoto: Aldo Luud
Valitsuse kriisikomisjon otsustas alates tänasest rakendada koroonaviiruse leviku tõkestamiseks lisapiiranguid, mis puudutavad muu hulgas kooskäivate inimeste arvu. Piirangute täitmist kontrollivad Tallinna ja Tartu tänavatel politseinikud. Eesti suurimates linnades liigub inimesi üldiselt vähe.

"Väga palju patrulle on linnapildis, kui mind nägid, võtsid kohe kahemeetrise vahe," kirjeldab Õhtulehe fotograaf Erki. "Minuga rääkinud politseinikud rõõmustasid, et inimesed peavad reeglitest hästi kinni ja soovitavad neil endilgi suuremaid vahesid hoida," lisab ta.

Samal teemal

Õhtulehe Tartu fotograaf Aldo kirjeldab, et süda- ja vanalinna tänavatel nägi ta kolmapäeva ennelõunal jalutamas vaid üksikuid inimesi. Oldi kahe kaupa ja hoiti distantsi. Kaubamaja juurest olid ühiskasutatavad pingid kokku korjatud, et seal istuda ei saaks. Ka bussi- ja taksopeatused on inimtühjad. Jõe ääres istuvad üksikud kalamehed.

Politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher ütles teisipäeva õhtul "Aktuaalsele kaamerale" antud intervjuus, et eriolukorraga seotud piirangutest kinnipidamise jälgimiseks suurendabki politsei patrullide arvu tänavatel, vahendas ERR-i uudisteportaal.

"Tulenevalt tänastest vabariigi valitsuse otsustest otsustasime ka tõsta patrullpolitseinike arvu avalikus ruumis selleks, et paremini olla abiks olukorra lahendamisele," ütles Vaher.

Vaheri sõnul püütakse kõigepealt inimestele selgeks teha, miks on vajalik hoida distantsi.

"Meie esimene meede kindlasti on veenmisoskuse kaudu inimesi mõjutada ikkagi mõtlema selle peale, et tervis on tähtis. See olukord kriisisituatsioonis tuleb lahendada meil kõigil koos. Samas, kui sõnadest ei piisa, on Eesti seadus andnud võimaluse sekkuda jõulisemalt," rääkis Vaher.

Seega on märgatav patrullide kasv joones sellega, mida PPA peadirektor eile rääkis. 

Eriolukorra juhi eile avalikustatud korraldused:

  • Alates 25. märtsist tuleb avalikus kohas, näiteks välised mängu- ja spordiväljakud, rannad, promenaadid, tervise- ja matkarajad, ja siseruumis (välja arvatud kodus) hoida teiste inimestega vähemalt kaks meetrit vahet. Avalikus kohas tohib koos viibida kuni kaks inimest. Piirang ei kehti koos viibivatele ja liikuvatele peredele ning avalike ülesannete täitmisel, teatas valitsus.
  • Alates 27. märtsist on kaubanduskeskused suletud. Avatuks jäävad toidupoed, apteegid, telekommunikatsiooni ettevõtete müügikohad, pangakontorid, pakiautomaadid ning kauplused, kus müüakse või laenutatakse abivahendeid ja meditsiiniseadmeid abivahendi kaardi või meditsiiniseadme kaardi alusel. Avatuks jäävad ka eraldiseisvad poed. Söögikohtades on lubatud vaid toidu kaasamüük. Sisse- ja väljapääsude juures tuleb tagada desinfitseerimisvahendite olemasolu. 
  • Alates 27. märtsist tuleb õhtul kella 22st sulgeda söögikohad, baarid ja teised lõbustusasutused, välja arvatud toidu kaasamüük ja toidu kojuvedu.
  • Alates 27. märtsist on suletud meelelahutuskohad (näiteks keegel, piljard, vesipiibukohvikud, bowling, täiskasvanute klubid).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee