Maailm

Haigladraamad annetavad näitlejate näomaskid päris arstidele 

Toimetas Greete Kõrvits, 24. märts 2020 21:36
„Grey anatoomia“ on üks mitmest haigladraamast, mis oma varud arstidele annetab.Foto: AP/Scanpix
Briti haigladraamad „Holby City“ ja „Casualty“ annetavad näitlejatele mõeldud maskid, kindad ja kõiksugu muud vahendid koroonaviirusega võitlevatele haiglatele. Sarjade filmimine on ju nagunii peatatud.

Terviseminister Matt Hancock möönis, et haiglatel on probleeme vajalike vahendite hankimisega, mille peale BBC haiglasarjade produtsent Simon Harper teatas, et on igati sobilik, et draamad, mille eesmärgiks on rahvale näidata arstide kangelaslikkust, annetavad kasutamata jäänud kostüümielemendid neile, kellel neid päriselt vaja läheb.

Samal teemal

Nagu mujalgi, jätab ka BBC ohutuse mõttes mitmete sarjade filmimise. Mõned saated, nagu näiteks Graham Nortoni jutusaade, mille uus hooaeg peaks aprillis eetrisse tulema, jätkavad „endiselt suurte saatekülalistega, ent veidi teises formaadis“. Tõenäoliselt tähendab see, et stuudiosse ei lubata publikut ning võib-olla toimuvad intervjuud videosilla vahendusel.

Ka Ameerika haigla- ning päästeteemalised draamasarjad „Chicago Med“, „Fire“, „Station 19, „P.D.“ ning meilgi tuntud „Grey anatoomia“ annetavad oma varud haiglatele. Ettevõtmisega liituvad ka sarjad nagu „Pose“, mis küll otseselt pole haigladraama, ent osa sarja tegevusest toimub AIDSi kliinikus ning üks peategelastest on medõde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee