Maailm

Mosambiigi ametnikud avastasid veoautost 64 migrandi surnukeha (1)

Toimetas Greete Kõrvits, 24. märts 2020 20:22
Lõpuks ometi värske õhk: kurnatud ellujääjad lebavad Malawi-Mosambiigi piiripunktis.Foto: EPA/Scanpix
Mosambiigi immigratsiooniametnikud pidasid piiril kinni kahtlase veoki, mille sisemusest leidsid jubeda vaatepildi: 64 surnud inimest ja vaid 14 ellujäänut. Õnnetud lootsid kasutada väga levinud põgenemisteed Lõuna-Aafrikasse.

Ametnikud kommenteerisid BBC-le, et on päris kindlad, et veoautost leitud inimesed tulid Etioopiast. Arvatavasti surid nad õhupuuduse tõttu. Mosambiiki ja selle põhjapoolset naaberriiki Malawit läbib väga sageli kasutatav illegaalse inimkaubanduse tee, mille lõpp-punktiks on Lõuna-Aafrika Vabariik, kus vaesematest riikidest pärit rahvas loodab leida tööd, toitu ja paremaid elamistingimusi. Antud veok oligi teel just Malawist, kui piiril võimudele silma hakkas.

Kui piirivalvuritele tundus, et kuulevad sellelt kostuvaid kisa ja karjeid, andsid nad juhile märku sõiduk peatada, kuid too püüdis seda vältida, tekitades veelgi enam kahtlust, et reka lastiks võivad olla inimesed. Veokijuht üritas gaasipedaalile vajutades piiripunktist lihtsalt läbi tungida, kuid see ei õnnestunud.

Piirivalvuritele avanenud vaatepilt oli nukker. 64 inimese laibad ja 14 veel elavat hinge, kes kriipisid ja tagusid vastu veoauto kasti seinu ning kasutasid viimaseid õhuriismeid abi järele kisendamiseks.

Ellujääjate eest hoolitsemisel võetakse neilt ka koroonaviiruse proov, kinnitavad mosambiiklased.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee