Maailm

ILLEGAALNE LEMMIKLOOM: Austraalia vanaproua leidis kodutrepilt hiiglasliku albiinopüütoni 

Toimetas Aare Kartau, 24. märts 2020 10:37
Austraalias avastatud Birma albiinopüüton.Foto: facebook.com/Goldcoastsnakecatcher
Ida-Austraalias avastas eakas majaomanik ukse eest hiiglasliku püütoni. Enam kui 80 kg kaaluv Birma püüton on riigis ebaseaduslik ning tõenäoliselt ootab teda magamapanek, teatab The Guardian.

Hiiglaslik Birma albiinopüüton avastati Brisbane'i lähedalt Oxenfordi äärelinnast. Roomaja puuduv saba ning keha katvad armid andsid aimu püütoni raskest minevikust. Eksperdi sõnul on Birma püütonid pärit välismaalt, seega oli ta ilmselgelt kellegi illegaalne lemmikloom, kes oli kogu elu veetnud vangistuses.

Kogenud maopüüdja Tony Harrison on harjunud, et inimesed helistavad talle ning väidavad, et nende koduõuel on viiemeetrine madu. Esmaspäevane juhtum oli aga esimene kord, kui helistaja ei liialdanud. „See on suurim madu, kellega ma olen 27 aasta jooksul kokku puutunud,“ sõnas Harrison, kelle väitel pidi eakas Austraalia vanaproua šoki saama, kui ukse ees sellist roomajat nägi. Maopüüdja sõnul oli tal õnne, et enam kui 80 kg kaaluv madu heas tujus oli.

Samal teemal

Harrison pistis mao kotti ning helistas esmalt osariigi põllumajanduse ja kalanduse osakonda, kuhu ta pidi ebaseadusliku roomaja toimetama. Teise kõne tegi ta koolis viibivale pojale, et ka tollel avaneks võimalus hiiglaslikku püütonit näha.

Birma püütonid on Austraalias keelatud liik. Nad pole mürgised, ent kui neil õnnestub loodusesse põgeneda, võivad nad kohalikku ökosüsteemi põhjalikult kahjustada. „See sööb toitu, mida meie kohalikud liigid vajavad, ehk teisisõnu hakkab ta nendega konkureerima ning tal on potentsiaal uute viiruste levitamiseks,“ selgitas maopüüdja Tony Harrison.  

Austraalia ranged bioturvalisuse seadused tähendavad püütoni jaoks tõenäoliselt magamapanekut. Queenslandi osariigis on sellise roomaja omamise trahv üle 130 000 dollari.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee