Maailm

Austria suusakuurort võis varjata koroonaviirusesse haigestunud baarmeni, kes nakatas hulga turiste 

Toimetas Greete Kõrvits, 23. märts 2020 22:41
Selles baaris töötas kahtlustuse järgi töötaja, kellelt koroonaviirus mitmesse Euroopa riiki laiali läks.Foto: AFP/Scanpix
Väikeses Austria suusalinnas puhkamas käinud norrakatel, sakslastel ja taanlastel hakkasid ilmnema koroonaviiruse sümptomid. Nagu näib, jäi kuurordi baari töötaja haigeks juba veebruari lõpus ning jõudis nakatada teab kui palju pahaaimamatuid kliente.

Ischgl on 1500 elanikuga mäelinnake, mille peamiseks sissetulekuallikaks on suusapuhkajad. Linnapea Werner Kurz kommenteeris Der Spiegelile, et kuurordi sulgemine oli linnakese jaoks täielik katastroof. Ta kaitseb oma kodulinna, vaieldes süüdistustele vastu, et linn võttis õigeaegselt kasutusele kõik vajalikud ettevaatusabinõud.

Esmaspäevase seisuga on Austrias kokku 3611 kinnitatud koroonaviiruse juhtumit. Kitzloch sulges uksed alles 10. märtsil ning linn ise kehtestas karantiini kolm päeva hiljem. Austria võimud algatasid baari suhtes uurimise selgitamaks välja, kas baarmeni haigestumise varjamine toimus meelega. Linnapea Kurzi sõnul elab Ischgl koroonaviiruse üle täpselt nagu on elanud arvukad laviinid ja üleujutused.

Samal teemal

24.02.2020
VÄRSKED ANDMED: koroonaviirus levib 196 riigis, 408 000 nakatunut ja 18 250 surnut. Itaalias suri ühe päevaga 743 patsienti