Eesti uudised

Tallinn sulgeb mängu- ja spordiväljakud 

Toimetas Marvel Riik, 23. märts 2020 18:11
Mänguväljak Tallinnas.Foto: Erki Pärnaku
Tallinn hakkab teisipäevast, 24. märtsist piirama ligipääsu mängu- ja spordiväljakutele, et vähendada nakkusriski avalikus linnaruumis, teatasid linnaesindajad pressiteates.

„Kuigi praegu tundub, et viiruse levik ja tagajärjed ei ole nii nähtavad, peame vajalikuks mängu- ja spordiväljakutele juurdepääsu piirata. On arusaadav, et kodus olevate lastega tuleb midagi teha, kuid arvestades, kui suurt hulka inimesi viimastel päevadel mängu- ja spordiväljakutel näha on, siis hindame nakkusriski mänguväljakutel kõrgeks. Viiruse leviku pidurdamine sõltub meist kõigist. Praeguses olukorras on kõige kriitilisema tähtsusega vaatamata ilusale ilmale koju jääda ja hoiduda kokkupuutumisest teiste inimeste ja pindadega, mida palju katsutakse. Mõistetavalt on piirang ebamugav, kuid palume lapsevanematelt mõistvat suhtumist ja hoolime oma laste tervisest,“ ütles linnapea Mihhail Kõlvart.

Terviseameti info kohaselt levib koroonaviirus piisk-õhknakkuse teel ning kandub hõlpsasti edasi pindade kaudu. Mängu- ja spordiväljakuid kasutavad paljud inimesed, kuid nende pindade desinfitseerimine ei ole tulemuslik. Lisaks tekib mänguväljakutel otsekontakt laste vahel.

Tallinnas on kokku ligi 300 avalikku mängu- ja spordiväljakut.

Samal teemal

23.03.2020
Juhtkiri | Eriolukord pole naljaasi
23.03.2020
OTSEKONTAKT NAKATUNUGA: karantiinis viibiva Angela Merkeli esimene test oli negatiivne