Maailm

Austraalia rakendas rahva hoolimatuse tõttu rangemad liikumispiirangud 

Toimetas Madleen Vapper, 22. märts 2020 16:37
Rahvas Austraalia Bondi rannas puhkamas, enne kui see suleti.Foto: PETER PARKS / AFP
Austraalia sulgeb alates esmaspäeva keskkpäevast koroonaviiruse kiire leviku tõttu kõik mitteolulised teenused nagu pubid, kohvikud, jõusaalid ja pühapaigad. Restoranid saavad jätkata vaid kaasa võetava toidu müümist.

Avatuks jäävad vaid toidupoed, bensiinijaamad, apteekid ja kojuveo teenused. Austraalia peaminister ütles, et soovib koolid avatuna hoida, kuid vanematel on täielik õigus lapsi ka koju jätta.

"Ma ei taha, et meie lapsed kaotaksid terve aasta oma kooliharidusest," õigustas peaminister. Mõned osariigid on märku andnud, et nad sooviksid koolid siiski sulgeda.

Sellised ranged meetmed võttis Austraalia kasutusele peale laupäeva, kui inimesed kogunesid massides randadesse, eirates distantsi hoidmise soovitusi.

Kõigest tunnid peale otsuse väljakuulutamist istusid inimesed veel baarides ja restoranides, teadmata, et see võib nende jaoks pika aja jooksul viimaseks korraks jääda.

Viimastel päevadel on koroonajuhtumid Austraalias kiiresti kasvanud, jõudes 1315 haigestununi, vahendab BBC. Koroonaviirus on viinud seitsme inimese surmani.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee