Kommentaar

Top | Kriis nuumab eliiti (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 20. märts 2020, 16:52
Foto: Alar Truu
Nädala märksõnad on töötajäämine ja üleöö langenud palgad, kellel 20, kellel 30, kellel 50 protsenti. Või sees on esialgu riigipalgalised, keda kärped ei ähvarda; pensionärid, kel tulemas nii plaaniline kui erakorraline pensionitõus; ja eriti  kõrgemad riigiametnikud, kelle suur palgatõus on nagu vääramatu jõud, mida ei muuda isegi mitte viirus.

Lend mesipuu poole

Ajal, mil Euroopa on meie ühiskodu ning üle maailma seiklemine sisuliselt inimõigus, jäävad segaseks riigi jõupingutused üle kogu maailma Eesti elanike siia tagasi transportimiseks. Tullakse ehk vaid selleks, et Eesti meditsiinisüsteemist kasu saada, sest mujal on kas kallis või tase kehvem. Viiruse lahtudes lennatakse aga siit jälle laiali.

Ajutised tarneraskused

Mida rohkem kinnitada, et Eestis jätkub nii toitu kui ravimeid, seda enam tulevad meelde nõukaaja tühjad poeletid – ka siis esinesid „ajutised“ raskused. Kuigi ravimeid jätkuvat, kehtestati juba müügipiirangud. Ka toitu jätkuvat, kuigi poeriiulid kipuvad tühjaks jääma. Otsige üles Savisaare-aegsed toidutalongid ja tuletage üleminekuaega meelde.

Rohkem piiranguid!

Tegelikult pole poolikuist piiranguist tolku, kui väljas on endiselt laulupidu – rahvas kondab ringi, šopatakse ja veedetakse lihtsalt mõnusalt aega. Samal ajal on mujal Euroopas tänavale asjata tulemise eest krõbedad trahvid soolas. Pigem siis ka meil kõik korraga kinni panna, et saaks viirusest kiiremini lahti.  

Poola pidur

Mida Euroopa ühtsus tegelikult tähendab, näitas Poola kõigutamatu otsus panna piir kinni ja lõigata Balti riigid muust Euroopast ära. Samas pole Poola piiriõudused koos nn ökoloogiamaksudega sugugi liiga kauge minevik, oleme ELis lihtsalt Schengeni hea eluga väga kiirelt ära harjunud. Järeldus – eriti segastel aegadel saab loota ainult iseendale.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee