Eesti uudised

FOTOD | EI VÕI OLLA: kütusehinnad hakkavad viimaks ka Eestis langema (3)

Toimetas Geidi Raud, 20. märts 2020 14:44
Kütusehinnad erinevates tanklates 20. märtsilFoto: Erki Parnaku
Kuigi maailmaturul on mootorikütuse hinnad juba tükk aega langustrendis olnud, siis Eesti tanklad on seda ignoreerinud ning hinnad on mitu nädalat muutumatuna püsinud. Eile hakkasid need viimaks sulama.

Neljapäeval langes Alexela ja Circle K tanklates üle Eesti bensiin 95 hind 5 senti liitrist ja diislikütuse hind 4 senti liitrist. Reedel tulid kaasa ka teised tanklad.

Samal teemal

„Mootorikütuste hinnalangus on märk nafta maailmaturu hinna languse jõudmisest kohalikule turule, kuid siinjuures tuleb meeles pidada, et 60 protsenti Eestis kütuse jaemüügihinnast moodustavad riigiaktsiisid ja muud maksud,“ kommenteeris Circle K Eesti ASi hinnastamisjuht Indrek Sassi. Sassi lisas, et Eesti on üks vähestest riikidest, kus puudub mootorikütuste rafineerimistehas, mistõttu kõik tooted tuleb importida lähisriikidest.

Nafta hind on kukkunud maailmaturul viimase 17 aasta madalaimale tasemele. Eesti poliitikud on oma sõnavõttudes märku andnud, et kui hinnad alla ei tule, võidakse kehtestada kütuseliitrile hinna ülempiir, millest kallimalt müümine on keelatud. 

Selle aasta 7. jaanuaril sündis Eestis uus diislikütuse hinnarekord – 1,449 eurot liitri kohta. Samuti jõudis siis endisele rekordtasemele 98oktaanise bensiini hind, mis kerkis 1,499 euroni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee