Foto: Erki Pärnaku
Eesti uudised
20. märts 2020 08:38

Itaallane Eestis: mis teil viga on? Äkki lõpetaks naermise ja saaks aru, et koroonaviirus ei ole nali (14)

Praegu Eestis asuv Giovanni Angioni kirjutas neljapäeval Facebookis, et temas tekitab õudust see, kui muretult eestlased koroonaviiruse kriisis käituvad.

„Tõsine postitus. Ma pidin minema Kristiine keskusesse. Ma ei tahtnud, aga ma pidin. Minus tekitab õudust see, kui palju ma seal inimesi näen. Lapsed veedavad seal aega, täiskasvanud söövad Hesburgeris oma kätega, paarikesed kallistavad teineteist nagu nende ümber ei oleks mitte midagi muutunud,“ kirjeldab ta toimuvat. „Jooksjad teevad õues trenni, idioodid vajutavad ikka näpuga foorinuppu ja liiklust on sama palju kui enne,“ lisas ta.

Angioni tõi välja, et tema näeb, mis toimub Itaalias ja kindlasti on kõigil kallite nutitelefonidega eestlastel infole sama hea ligipääs.

„Mul on seega üks küsimus. Mis teil viga on? Meil oleme keerulises olukorras, kus meil palutakse enda eest hoolitseda. Arstidel ei ole võimalik meid aidata, hoolimata sellest, kui kangelaslikud nad praegu ka ei oleks. Ainult meie ise saame ennast aidata,“ sõnas ta. Angioni sõnul saab viiruse astu võidelda vaid ettevaatusega ja just seda ettevaatust ta eestlastes ei näe.

„Äkki on aeg lõpetada vetsupaberi paanika üle naermine ja saada aru, et see ei ole nali.“

 

Angioni oli oma postitusele lisanud ka pildi. „See oli eile Bergamo. See mõttetu linn, mida teate vaid tänu odavatele Milaano lennupiletitele. Need veokid on täis kirste. Seal oli nii palju surmajuhtumeid, et linn pidi teistelt linnadelt nende vedamiseks abi paluma. Mina ei taha olla selles veokis. Ja ma ei taha, et sina mind sinna saadaksid. Seega, palun püsige kodus! Mitte keegi ei ole surnud, kui ta jätab tervisejooksu vahele või ei lähe kaubanduskeskusesse oma sõpradega energiajooki jooma. Mitte keegi ei ole surnud, kui ta ei käi kuu aega Hesburgeris söömas, aga Itaalias suri 427 inimest COVID-19 pärast. Täna,“ tõi Angioni võrdluseks ja kordas postituse lõpus veel üle, et inimesed peaksid kodus püsima.

Itaalias on reede hommikuse seisuga koroonaviirusesse nakatunud 41035 inimest. Nendest 3405 on viiruse tagajärjelt surnud ja 4440 on taas terveks saanud.