Seisukoht

Seisukoht | Lehvita, sest hoolid! 

Arvo Uustalu, mittenakatunu, 19. märts 2020, 19:21
Vabariigi president tegi mõned päevad tagasi rahvaliku aktsiooni ja kutsus eestimaalasi seisma kell kaheksa õhtul koduaknal, süütama telefoni tagaküljel tulukese ning sellega lehvitama kaks minutit. Ta ütles selgituseks, et kriisist väljatulekuks peab igaüks sellesse panustama ning et iga inimese panus on erinev, ent ühtviisi vajalik.

Kui vabariigi aastapäeva avalikul ülesastumisel ilmestas president öeldut luuleridadega karuldasest jäneslasest, siis seekord tõi ta välja Paul-Eerik Rummo luuletuse läbi mere minevast mesilasperest. Rahval on raske. Ettevõtjad andsid just teada, et palku tuleb veerandi võrra kärpida. Selver teatas, et pakub palgata puhkusele jäänud inimestele tööd. Parem miinimum kui kevadisest metsast seente ja sambla korjamine. Seepärast on raskel ajal presidendi toetusprojekt rahvale eriti südantsoojendav.

Riigipea, riigikogulaste ja paljude teiste poliitametnike põhipalk tõuseb rutiinselt 1. aprillist. Presidendil näiteks 395 eurot netos kuus. Lisaks talle tulid riigikogu Keskerakonna fraktsiooni liidrid kolmapäeval välja ideega palgatõus annetada kriisiolukorraga seotud organisatsioonidele. 

Jah, paraku ei jätku riigil finantsvahendeid testideks ja isikukaitsevahenditeks. Poliitikutel tuleb nüüd teha elu üks raskemaid otsuseid. On igati arusaadav, et müütilise Prometheuse kombel rahvale tule toojatel peab olema kõht täis, et mobiili tagaküljega valgust näidata. Samas rõhub südant solidaarsustunne. Muide, Prometheus õpetas inimestele loomade taltsutamise nippide kõrval ka seda, kuidas haigusi ravida.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee