Maailm

Mainekas USA ajaleht: Euroopa majandustest on Eesti kõige paremini kaitstud 

Toimetas Aare Kartau, 19. märts 2020 13:02
The New York Timesi teatel on Eestil eurotsooni üks dünaamilisem majandus.Foto: Erki Pärnaku
Nimekas USA väljaanne The New York Times võrdles kriisiolukorras vaevlevaid Euroopa riike ning jõudis seisukohale, et just pisike Eesti võib olla epideemia vastu kõige paremini kaitstud. 

Ükski Euroopa riik ei pääse koroonaviiruse põhjustatud majanduslikest kahjudest, ent need ei jagune võrdselt. Ajalehe teatel kannatavad enim need riigid, mille majandus põhineb suures osas turismil, väikeettevõtetel ja tarneahelatel. Näiteks Itaalia ja Kreeka, mis sõltuvad turismist, kannatavad siiani enam kui kümme aastat tagasi puhkenud eurotsooni võlakriisi mõjude käes. Eelmise kriisi tõttu kehtestatud kokkuhoiumeetmed on avaldanud negatiivset mõju ka eelnimetatud riikide tervishoiusüsteemidele. Seetõttu näebki The New York Times kõige hullemat olukorda Lõuna-Euroopas.

Samal teemal

Praegu kannatavad ka tugeva konkurentsivõimega riigid, nagu Saksamaa ja Holland, kelle tugevused on ootamatult nõrkusteks muutunud. Saksamaal on selleks autotööstus ning Hollandis väikeettevõtted. USA väljaande arvates võib keerulises olukorras kõige vähem kahju kannatada Eesti majandus.

The New York Timesi hinnangul on pisikesel 1,3 miljoni elanikuga Balti riigil eurotsooni üks dünaamilisemaid majandusi. Kiidusõnu jagus Eestile ka eelmise aasta hea majanduskasvu ja väikese tööpuuduse tõttu, mis olid vastavalt üle 4% ja alla 5%. USA väljaande teatel on valitsussektori võlg tühine, mis võimaldab piisavalt ruumi maksusoodustusteks.

Eestit teatakse kui üht tehnikateadlikumat riiki maailmas, mis võib USA ajalehe hinnangul olla suur eelis, sest viirusepuhang soosib interneti kaudu toimuvat majandustegevust. Samuti tunnustati siinset panust Skype'i arendamisel ja Bolti platvormi ning selle elektritõukerattaid. Kiidusõnade kõrvale mahtus ka hoiatus, et Eesti peab hoolt kandma ka nende eest, kes pole majandusbuumist osa saanud – viiendik rahvast elab väljaande teatel vaesuses.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee