Krimi

ÕUDNE LUGU VÄIKESES EESTI ALEVIKUS: pere kasutas noort naist mitu kuud seksiorjana 

Arno Põder, 23. märts 2020 07:40
RÄIGE VÄGIVALD: Kannatanu sõnul peksid Julia pereliikmed teda peaaegu iga päev ja sundisid kõikvõimalikke rõvedusi tegema. Foto: Erki Pärnaku
  • Tartu maakohus saatis hiljuti trellide taha terve perekonna – kaks venda, nende vanema õe ja tolle elukaaslase.
  • Mitmekesi sundisid nad üht neiut pideva peksu, mõnituste ja ähvardustega endale alluma, vägistasid teda ja panid prostituudina tööle.
  • Kannatanu juuksed lõigati maha ja talle söödeti kassikonservi. Pereema õpetas isegi oma nelja-aastast poega teda jalaga lööma.

5. november 2015. Väikelinna serval asuvasse parklasse veereb auto, kust ronivad välja elukaaslased Julia ja Marko*. Nendega on kaasas räsitud välimusega noor naine. Julia virutab neiule kolm korda jalaga kõhtu ja Marko viskab tema käekoti eemale. Nad jätavad valudes vaevleva ohvri keset parklat lebama ja sõidavad minema. 

See kirjeldus kõlab küll ehmatavalt, kuid kahvatub kõige selle kõrval, mida kannatanu – nimetame teda Siiriks – pidi eelneva kolme kuu jooksul läbi elama.  

Alguses oli kõik veel hästi. Siiri tutvus Juliaga (27) kaks aastat varem ja naistest said kiiresti head sõbrannad. Kui Siiri läks 2015. aasta suvel oma emaga tülli ja lahkus kodunt, siis leidis ta ulualust just Julia juures, kes oli vahepeal teise Eesti otsa kolinud. 

Julial ja tema elukaaslasel Markol (38) oli endises kolhoosikeskuses väike korter. Hiljem ilmusid sinna ka Julia nooremad vennad Koit (23) ja Mait (19) ning viimase tüdruksõber Kristi (19). Tööl ega koolis keegi neist ei käinud ja nii nad veeretasid seal logeledes oma päevi õhtusse. Sageli toimusid ka joomingud.

Algul said kõik nad omavahel normaalselt läbi, aga ajapikku pöördus ülejäänud seltskond üha enam Siiri vastu. „Kannatanu sattus pahaaimamatult lõksu, sest kriminaalse minevikuga sõbranna, tema veelgi kirevama taustaga elukaaslane ja teised nende lähikondsed muutusid uustulnuka suhtes järk-järgult ähvardavamaks ja vägivaldsemaks,“ kirjeldas Lõuna ringkonnaprokurör Aro Siinmaa, kes juhtis Eesti viimase aja üht õõvastavamat inimkaubanduse uurimist. 

*Kõigi asjaosaliste nimed on kannatanu ja alaealiste kaitseks muudetud. 

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

17.01.2020
STRIPIBAARI SALAELU: alaealistest neidudest tantsijad tõid Virumaa klubile inimkaubanduse süüdistuse
15.08.2019
Inimkaubandus kogub hoogu: Eestisse jõuab välismaalt üha rohkem prostituute

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee