Maailm

Avaldatud kell 11.05, oluliselt täiendatud kell 14.55 

KREMATOORIUMIL NAPIB VÕIMSUST: Itaalia sõjavägi viib surnuid Bergamost riigi teistesse piirkondadesse (1)

Toimetas Aadu Hiietamm, 19. märts 2020 14:55
Sõjaväeautod viivad surnuid Bergamost mujale kremeerimisele. Pilt on tehtud 18. märtsil.Foto: PA Pictures/Scanpix
Itaalias suri kolmapäeval Covid-19 viirushaigusesse 475 patsienti. Tegemist on kurva rekordiga. Üheski riigis (ka Hiinas) ei ole koroonaviiruse Sars-Cov-2 leviku ajal ühe päeva jooksul nii palju surmajuhtumeid registreeritud. 

Kõige hullem on olukord Põhja-Itaalias ja eriti Lombardia regioonis. Kuna Bergamo ainus krematoorium ei suuda surnukehade tuhastamisega enam toime tulla ja surnukuurid on samuti täis, siis toimetasid sõjaväelased oma sõidukitega osa surnuid riigi teistes piirkondades asuvatasse krematooriumidesse, vahendab ntv.de.

Samal teemal

Bergamo linnapea Giorgio Gori pöördus ajakirja Der Spiegel vahendusel teiste riikide poole tungiva ülekutsega kasutada seda aega, mis neile veel enne koroonakriisi süvenemist veel antud. Samuti soovitas ta hoolitseda selle eest, et inimesed koroonaviiruse levimise ajal ei kohtuks ja kindlasti hoiaks distantsi. 

Gori rõhutas, et Itaalia oleks pidanud koroonaviiruse leviku pidurdamiseks kiiremini regageerima. 

Bergamo linnapea ütles, et kujunenud olukorras jäävad võimud karmiks ja kõigil kodanikel tuleb kehtestatud piirangutest kinni pidada.  Ta lisas, et pooldaks veelgi karmimaid meetmeid, sest paljud tööstusettevõtted töötavad praegu edasi, kuid ka need tuleks tegelikult sulgeda.

Gori ei osanud prognoosida, millal saabub Bergamos epideemia kõrgpunkt. Ta ütles, et suuremal osal nakatunutest puuduvad haigusnähud ning seetõttu neid ei avastata.

Ka on võimatu praegu kokku arvata majanduslik kahju. Itaalia valitsus lubas majandust toetada 25 miljardi euroga, kuid sellest jääb kindlasti väheks. 

Itaalias tehtud uuring näitab, et haigusega Covid-19 seotud surmajuhtumitest koguni 99% on sellised, mille puhul surnud patsiendil oli mingi varasem haigus.

Itaalia peaminister Giuseppe Conte ütles, et alates 10. märtsist kogu riigis kehtivat liikumiskeeldu pikendatakse. Algselt pidi see kehtima 3. aprillini.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee