Eesti uudised

ERR: meie töötajad võiksid saada koroonaviiruse testi lihtsustatud korras 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. märts 2020 09:39
Eesti RahvusringhäälingFoto: Tiit Tamme
Eesti Rahvusringhääling pöördus terviseameti poole palvega lisada neid asutuste nimekirja, kelle strateegilistel ametikohtadel töötavatele inimestele võimaldatakse eriolukorrast tingituna koroonaviiruse testimine lihtsustatud tingimustel.

„Eesti Rahvusringhäälingul on seadusega pandud kohustus tagada adekvaatse informatsiooni operatiivne edastamine elanikkonda või riiklust ohustavates olukordades. Rahvusringhääling on praeguses eriolukorras seadnud kõrgeimaks prioriteediks programmide jätkumise ja oma töötajate kaitse,“ kirjutas ERRi juhatuse esimees Erik Roose terviseameti direktor Merike Jürilole.

Samal teemal

„Jätkusuutlikkuse tagamise eelduseks on koroonaviiruse leviku takistamine ERRi hoonetes ja strateegilistel ametikohtadel töötavate inimeste tervis,“ põhjendas Roose ja kinnitas, et ERR on viiruse leviku ennetamiseks võtnud kasutusele uued meetmed. „Programmide jätkusuutlikkuse tagamiseks vajame tuge ka terviseametilt. Täna puudub meil võimalus töötajate testimiseks koroonaviiruse kahtluse korral ja oleme sunnitud töötaja ilma diagnoosita kaugtööle suunama,“ teatas Roose. Ta lisas, et programmide töös hoidmise tagamiseks ei ole selline lahendus jätkusuutlik. 

„Sellega seoses palume võimaldada Eesti Rahvusringhäälingu töötajate testimist lihtsustatud korras. Ettepanek puudutab rahvusringhäälingu strateegilistel ametikohtadel töötavaid inimesi, sealhulgas uudiste, päevakajaliste saadete ja teiste kriitiliste allüksuste juhid ning saadete edastamisega seotud tehniline personal,“ kirjutas Roose pöördumise lõpus.

Samal teemal

30.11.2020
LUGEJATE LEMMIK 2020! Eesti biokeemik: peame end kaitsma surmava viirusedoosi eest kõigi võimalike vahenditega!
19.02.2020
MAJANDUSE KAITSEKS: Euroopa keskpank käivitab 750 miljardi eurose kava
18.02.2020
Tanel Kiik nimetas neli piirkonda, kuhu võiks tulla koroonaviiruse drive-in testimispunktid
18.02.2020
Töötukassa maksab koroona tõttu töö kaotavatele inimestele palka kuni 1000 eurot, tööandja peab lisama 150 eurot!