Eesti uudised

VIDEOD JA PILDID | VALGE LAEV TOOB KOJU: Tallinki Romantika liigub igapidi pärituules Poola piirilt päästetutega Riia poole (5)

Toimetas Manona Paris, 19. märts 2020 08:37
Foto: Tallink
Tallinki kruiisilaev Romantika startis ööl vastu neljapäeva Saksamaal Sassnitzist esialgsetel andemetel 470 reisija ja 152 autoga Riia poole, kuhu loodetakse jõuda veidi pärast südaööd. Kapten Peeter Allasti sõnul on kõik sujunud "uskumatult tõrgeteta".

Foto: Tallink

 

Kõik, kes tahtsid, võeti peale, kinnitati Õhtulehele Tallinki esindaja poolt. Reisijad koosnesid enamuses kolme Balti riigi ehk Eesti, Läti ja Leedu kodanikest.   

Hommikutelevisioon usutles Allastit kell 7.55. Kruiisilaeva Romantika kapten Peeter Allast lausus telefonisilla vahendusel, et hetkel ollakse Borhnholmi saare juures. 

"Täiesti uskumatu, mitte ühtegi tõrget mitte kuskilt pole olnud. Kõik on väga vastutulelikud," lausus Peeter Allast. 

Ta lausus, et reisijad saavad laeval vabalt liikuda, piiranguid pole seatud. "Laevas oma meeskonnadoktor, keegi reisijatest ei oma tervisemuresid, oleme küsinud, pole kurdetud.  Reisijatele pole piiranguid seatud, niipalju kui on reisijate ala, osad baarid ja restoranid on suletud."

Foto: Tallink

Tallinki videotelt on näha, kuidas valmistutakse reisijate toitlustamiseks. Kogu personal desinfitseerib hoolikalt pindu, kõik kannavad kaitsemaske. Maskid ja desinfitseerivad vahendid on kõikjal laevas saadaval, kinnitas kapten telefoniusutluses otsesaates. Meeskond on läbinud ka juhendamise, kuidas nakkusohtu minimeerida. 

Riiga peaks Romantika jõudma veidi pärast südaööd ja ilmateade lubab soodsaid olusid. "Meri on meie jaoks väga armuline," lausus kapten Allast. 

Foto: Tallink

Romantika on esimene Tallinki tellimusel valminud parvlaev, ehitatud 2002. aastal tollases Aker Finnyardsi laevatehases Raumas Soomes. Romantika on üldse esimene Eesti reederi jaoks ehitatud uus reisilaev. Sõsarlaev on 2004. aastal valminud Victoria I. Kuni 2006. aastani sõitis Romantika liinil Tallinn–Helsingi. Kuni viirusekriisini sõitis laev liinil Stockholm-Riia.

Samal teemal

19.04.2020
BLOGI | Haiglaravil on 125 inimest, 10 vajavad juhitavat hingamist, surnuid 40
18.03.2020
FOTOD JA VIDEOD | VALGE LAEV TEEL: Romantika valmistub Sassnitzist automatkajaid koju tooma
18.03.2020
Välisministeerium: eestlased on välismaal karantiinis ja haiglaravil
18.03.2020
TSITAADIRAHE | Peaminister Ratas: reedel peaks Eestisse saabuma 20 000 koroonaviiruse testi, järgmised 20 000 on tellitud