Maailm

MAJANDUSE KAITSEKS: Euroopa keskpank käivitab 750 miljardi eurose kava 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 19. märts 2020 07:47
Euroopa Keskpanga juht Christine LagardeFoto: AP/Scanpix
Euroopa keskpank teatas 750 miljardi euro suuruse varaostukava (PEPP) käivitamisest, et ohjata koroonaviiruse pandeemiaga seotud riske euroala majanduse väljavaatele.

PEPP ehk Pandemic Emergency Purchase Programme on kava, mis keskendub väärtpaberiturul ostuprogrammide laiendamisele, et koroonaviiruse löök oleks võimalikult väike. „PEPPi kaudu tehtud ostud on paindlikud. See lubab aja jooksul ostuvoogude kõigutamist,“ teatas keskpank.

Programm kestab epideemia lõpuni ja vähemalt selle aasta lõpuni. 

„Nõukogu on täiesti valmis kasvatama oma väärtpaberiostu programme ja nende struktuure muutma nii palju kui vaja ja nii kauaks kui vaja,“ teatasid nad. 

Keskpanga nõukogu tunnistas, et praegu võivad osad panga enda ettekirjutused jääda majandusliku abi pakkumisele ette. „Nõukogu on valmis need ettekirjutused uuesti üle vaatama ja tegema neis muudatusi, mis on riskidega proportsioonis.“

Euroopa keskpanga president Christine Lagarde teatas Twitteris, et erakordsed ajad nõuavad erakordseid tegusid. „Meie pühendumisel eurole ei ole piire. Me oleme valmis kindlameelselt kasutama kõiki vahendeid,“ sõnas ta.

Samal teemal

22.02.2020
KOROONAVIIRUSE LEVIK: 189 riiki, 340 000 nakatunut, üle 14 500 surnu. Saksamaal võib homsest kohtuda korraga vaid kaks inimest