Krimi

Kihnu karantiini kontrollinud politseinikud päästsid inimese elu 

Toimetas Viljar Voog, 18. märts 2020 23:15
Kihnu Virve Munalaiu sadamas.Foto: Aldo Luud
Munalaiu sadamas Kihnu saarele suundunud reisijaid kontrollinud politseinikud märkasid tagasiteel Pärnusse tee ääres lebamas alajahtunud meest, kelle elu nad päästa aitasid, kirjutab Lääne prefektuur sotisaalmeedias.

Politseinikud kontrollisid möödunud laupäeva õhtupoolikul seoses Lääne-Eesti saarte ja mandri vahel kehtestatud liikumispiiranguga Munalaiu sadamas Kihnu saarele suundunud reisijaid. Pärast praami lahkumist otsustasid politseinikud Pärnu poole tagasi sõita mööda väiksemat külateed.

Tee ääres, tühja maja õuel märkas patrull ühtäkki maas lamavat tumedat kogu ja nad pidasid auto kinni. Kontrollimisel selgus, et tegu oli alajahtunud 39-aastase mehega, kes ei reageerinud. Politseinikud kutsusid koheselt kiirabi ja mähkisid mehe nende juhiseid järgides termokilesse ning villasesse tekki ja jälgisid abi saabumiseni ta seisundit. Kiirabi toimetas mehe haiglasse.

Pärnu kiirabi brigaadijuhi Kadi Laanemaa sõnul päästsid politseinikud ilmastikuolusid ja mehe seisundit arvestades tema elu: „Kiirabi saabumiseni tegi patrull esmaseid elupäästvaid toiminguid ja aitas seejärel kiirabibrigaadil patsient kiirabisõidukisse toimetada. Patrulli tegevus päästis inimese elu.“