Toimetas Viljar Voog, Greete Kõrvits 18. märts 2020 20:00
Nordica ja selle tütarfirma Xfly pakuvad võimalust korraldada erilende Euroopa linnadest Tallinnasse, et tuua koju sinna lõksu jäänud Eesti inimesi. Kolmapäeval saabub Tallinna esimene erilend Malagast ja teine Stockholmist.

Xfly kommunikatsioonijuht Toomas Uibo ütles, et Nordica kodulehele on alates tänasest üles seatud informatsioon erilendude kohta. „Oleme lennufirmana tavapäratus olukorras – meil on lennukid ja meeskonnad ja oleme valmis ööpäevaringselt reageerima, kuid peame eelnevalt kaardistama hädas olevate reisijate asukohad. Me teame, et nad on üle Euroopa laiali ja nüüd on vaja tekitada side nende lõksu jäänud inimeste ja meie vahel,“ lisas Uibo.

Kolmapäeva varahommikul startis Tallinnast erilend Malagasse, mis jõuab tagasi Eestisse enne kella kaheksat. Tegemist on sealsete eestlaste poolt organiseeritud lennuga, kes kodanikualgatusena oma reisivajadusele koos Eesti lennufirmaga kiire lahenduse said. „Meie koostöö Malaga eesti kogukonnaga oli väga operatiivne. Alates esimesest kõnest kuni lennuki startimiseni Lõuna-Hispaaniast kulus natuke üle 48 tunni. Lennufirmana oleme valmis reageerima ka kiiremini, kuid inimestel läks üks ööpäev aega, et end Eestisse lendamiseks ette valmistada. Tahan kiita sealse kogukonna organiseerimisvõimet,“ rääkis Uibo.

Kõigile, kes Nordicaga kodulehe kaudu ühendust võtavad, üritab lennufirma 48 tunni jookusul anda tagasisidet võimaliku erilennu toimumise kohta.

airBaltic korraldab erakorralise lennu Küproselt

Homme (19. märtsil) korraldab airBaltic erakorralise repatrieerimislennu marsruudil Larnaca (Küpros)–Riia. Väljumine toimub kl 13.35 kohaliku aja järgi. Lend on mõeldud Läti, Leedu ja Eesti kodanikele ning alalistele elanikele, kes soovivad Balti riikidesse naasta.

Pileti hinnaks 290 eurot (hinna sisse kuulub käsipagas ja üks registreeritud pagasiühik kogukaaluga kuni 20 kg).

Sellele lennule piletite broneerimiseks palub firma helistada telefoninumbril + 371 6720 7771.

Ole valmis esitama oma passi andmeid, et saaks kontrollida, kas vastad repatrieerimistingimustele!

Lennu eest tasumiseks saadab airBaltic arve, mis tuleb maksta 30 minuti jooksul. Panga maksekinnitus (mille võib esitada ka kuvatõmmisena) tuleb saata aadressile finance@airbaltic.lv, et airBaltic saaks makse kinnitada.

Lennufirma palub arvestada teiste inimestega ja olla vastutustundlikud ehk mitte pileteid broneerida ega lennata, kui reisijal on viirus Covid-19 või selle sümptomid! Selleks, et tagada reisijate ohutus ning kaitsta elulisi huve, võib airBaltic mõõta reisijate kehatemperatuuri ning keelduda viiruse Covid-19 sümptomite kahtlusega reisijaid lennukile lubamast.