Eesti uudised

Ekspert: tagurpidi töötav ventilatsioon võib renoveerimata kortermajades levitada viirust 

Jaan Väljaots, toimetas Hindrek Pärg, 18. märts 2020 13:44
Foto on illustreerivFoto: Robin Roots
Tallinna tehnikaülikooli hoonete energiatõhususe ja sisekliima professori, akadeemik Jarek Kurnitski sõnul võib tagurpidi töötav ventilatsioon levitada viirust. 

"Paljud inimesed elavad terviklikult renoveerimata korterelamutes, kus on loomulik ventilatsioon väljatõmbelõõridega. Kui ventilatsioon töötab õiget pidi, siis läheb ka viirus koos väljatõmbeõhuga majast välja katusele," ütleb Kurnitski.

Samal teemal

"Ventilaatoriga pliidikubude paigaldamine on põhjustanud olukordasid, kus ventilatsioon on hakanud mõnes korteris tagurpidi tööle. Sellele viitab naaberkorterist sisse tungiv toidulõhn, millega koos võib tulla ka viirus. Selliseid olukordasid tuleb vältida. Loomuliku ventilatsiooni puhul on vajalik ka akende kaudu tuulutamine," hoiatab akadeemik ohu eest. 

Samas renoveeritud ja uuemates korterelamutes sellist ohtu ei ole. "Terviklikult renoveeritud ja uuemad korterelamud on varustatud mehaaniliste ventilatsioonisüsteemidega, milles on tavaliselt sissepuhe ja väljatõmme koos soojustagastusega. Nendes süsteemides liigub õhk alati õiget pidi ja viiruse leviku ohtu ei ole," sõnab professor.

Samal teemal

19.04.2020
BLOGI | Haiglaravil on 125 inimest, 10 vajavad juhitavat hingamist, surnuid 40
18.03.2020
Oluline reisiinfo: eritransport toob tagasi Mandri-Euroopast ja Tenerifelt, varsti sulgub Egiptus ja lõpeb reisimine Soome
18.03.2020
RAHVAS ON TULIVIHANE: sotsiaalmeediatäht filmis end lennuki prill-lauda lakkumas
18.03.2020
Viirusepuhang kojutulekuplaane ei muuda: „Teise riiki lõksujäämine mind ei hirmuta.“