Eesti uudised

Oluline reisiinfo: eritransport toob tagasi Mandri-Euroopast ja Tenerifelt, varsti sulgub Egiptus ja lõpeb reisimine Soome 

Toimetas Hindrek Pärg, 18. märts 2020 13:20
Foto: Teet Malsroos
Koroonaviiruse leviku tõkestamiseks rakendavad pea kõik riigid erinevaid liikumis- ja reisimispiiranguid. Välisministeerium teatas kolmapäeva pärastlõunal, et neljapäevast ei saa enam enamik eestlasi Soome reisida ning ühtlasi tehti üleskutse viivitamatult registreerida eritranspordile Mandri-Euroopast, Tenerifelt ja Egiptusest.

Täna on mitmed erivõimalused Eesti kodanikel Eestisse tagasi tulla. Tegutseda tuleb aga kohe. Kuna olukord muutub kiiresti ja praktilised võimalused Eestisse tagasi tulemiseks vähenevad reaalajas, palub välisministeerium kõigil tagasi pöörduda soovijatel broneerida piletid kohe.

Samal teemal

Mandri-Euroopa

Saksamaal Sassnitzi sadamast väljub täna õhtul kl 23.55 erandkorras Eesti ja Läti kodanikele ja alalistele elanikele Tallinki laev Romantika. Laev jõuab Riiga homme õhtul kl 23.55, kust on lubatud suunduda tagasi Eestisse. Piletit saab broneerida SIIT.

Välisministeerium palub arvestada, et Rügeni saarele Mecklenburg-Vorpommerni liidumaal, kus asub Sassnitzi sadam, on hetkel kehtestatud sisenemispiirangud ja saarele pääsemiseks tuleb läbida täiendav politseikontroll. Seepärast on kohalike võimude soovitus, arvestades Tallinki laeva väljumisaega kell 23.55, siirduda saarele mitte enne kolmapäeva, 18. märtsi pärastlõunat, varudes samas piisavalt aega laevalejõudmiseks. Saksa ametivõimud on kinnitanud, et laevale suunduvad eestlased lubatakse politseikontrollist läbi saarele. 

Tenerife

Tenerifel kehtivad aktiivsed liikumispiirangud ja lennureise tühistatakse. Soovitame kõigil Tenerifel viibivatel Eesti turistidel leida oma reisikorraldaja kaudu võimalus tulla viivitamatult tagasi või valmistuda kauemaks viibimiseks praeguses asukohas.

Reisikorraldaja Wris pakub erakorralist lendu Tenerife Lõuna lennujaamast Tallinna lennujaama 19. märtsil (kellaaeg selgub tänase jooksul) – lend toimub siis, kui on kokku 90 inimest. Reisile saab registreeruda SIIN.

Hind ühe reisija kohta on 900 eurot. Kui minimaalset lendajate arvu kokku ei saa, kantakse raha teie pangakontole tagasi.

Egiptus

Seoses võimalike uute reisipiirangute kehtestamisega või transpordiühenduste katkemisega, palutakse kõikidel reisil viibivatel eestlastel naasta võimalusel kiiremas korras koju või valmistuda asukohariigis pikemalt olema.

Soome

Homme, 19. märtsil sulgeb Soome oma piiri ning reisimine ja pendelränne Eesti ja Soome vahel senisel kujul peatuvad. Täna, 18. märtsil on viimane võimalus sõita Eestist Soome ilma, et rakenduks isolatsiooni jäämise nõue. Soomest Eestisse sõites rakendub juba praegu eneseisolatsioon, millega tuleb arvestada.

Soome lubab alates homsest riiki siseneda Soome kodanikel ja neil, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus. Kõiki teisi, sealhulgas eestlasi, kes käivad Soomes tööl, aga ei kuulu sinna kategooriasse, ei lasta alates homsest Soome valitsuse otsuse järgi riiki sisse.

„Silmas tuleb pidada, et veel täna saavad Soome kõik, kes soovivad, aga juba homsest pääsevad riiki vaid Soome kodanikud ja need, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus. Näiteks kui Eesti kodanik käib Soomes tööl, aga tal puudub seal registreeritud elamisõigus, siis homsest ta enam Soome ei pääse. Need, kellel on Soomes registreeritud elamisõigus, peavad arvestama, et homsest kehtib kõigile Soome saabujatele isolatsiooninõue,“ sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Kui teil on lennupiletid Eestisse kaugemalt ja tulete läbi Soome, siis praeguse info kohaselt võivad Eesti ja teiste Euroopa Liidu liikmesriikide kodanikud läbida Soomet transiitriigina. Täpsemad detailid, kuidas toimib transiitliikumine praktiliselt pärast piiride sulgemist, on väljaselgitamisel.

Rahvusvaheline kaubavedu Eesti ja Soome vahel jätkub ning liikumispiirangud sellele ei kehti, tuleb aga arvestada viivitustega ja varuda kannatust. Täpsem info on saadaval Soome ametivõimude kodulehtedelt (piirivalve ja valitsus).

Samuti lõpetab homsest, 19. märtsist mittehädavajalikud sisenemised riiki Rootsi, kuid see ei kehti Euroopa Liidu kodanikele. Seega on kaugemalt naastes võimalik tulla koju Rootsi kaudu, kuid palume arvestada, et tavalaevaliiklus on hetkel Stockholmi ja Tallinna vahel peatatud. Stockholmist saab Eestisse tulla Tallinki erilaevaga Kapellskärist Paldiskisse või Tallinki või Viking Line’i laevaga Stockholmist Turusse ja sealt edasi Tallinnasse.

Kui olete välismaal sattunud lõksu ega leia võimalusi tagasipöördumiseks, palun saatke isikuandmed, asukohariik ja täpsem mure aadressile konsul@mfa.ee või helistage +372 5301 9999 (24 h).

Samal teemal

19.03.2020
BLOGI | Haiglaravil on 125 inimest, 10 vajavad juhitavat hingamist, surnuid 40
18.02.2020
Ekspert: tagurpidi töötav ventilatsioon võib renoveerimata kortermajades levitada viirust
18.02.2020
Viirusepuhang kojutulekuplaane ei muuda: „Teise riiki lõksujäämine mind ei hirmuta.“
18.02.2020
Riigi leevendusplaanid: kuidas toime tulla isikukaitsevahendite nappuse, turušoki ja koduõppe probleemidega