Maailm

Jahmatav teadustöö muutis USA ja Suurbritannia karantiinistrateegiat

Toimetas Aare Kartau, 18. märts 2020 12:12

5 KOMMENTAARI

m
Mis siin jahmatavat on?/ 18. märts 2020 15:12
Jahmatama paneks pigem see, kui ikka veel kirjutataks umbluud, et nakatumise vältimiseks piisavat vaid sagedasest kätepesust ja 1 meetrilise distantsi hoidmisest. Ja et mitte mingeid respiraatoreid või maske polevat üleüldse vajagi. Hinnangud on veel tagasihoidlikud, sest näiteks saja aasta taguse hispaania gripi pandeemias hukkus 3-5% kogu tol ajal planeedil Maa elanud inimkonnast. Samas mastaabis katastroof tähendaks praegu seda, et USA 328 miljonist elankust hukkuks siis 9,8 - 16,4 miljonit.
p
pensionär/ 18. märts 2020 15:03
"Vanal heal nõukogude ajal" reisisid vähesed (vähemast lihtsurelike hulgast) ja välisreisile sõitmisele eelnes mitu nädalat asjaajamisi. Viisad j.n.e. Muu hulgas ka arstitõend tervisliku seisundi kohta. Kusjuures kuhugi Aasiasse või Aafrikasse sõitmise loa saamine eeldas kindlasti ka mitmesugust kaitsesüstimist.
p
!!!/ 18. märts 2020 14:57
pole vajagi olla ülikooli professor, et teada, mis asi on geomeetriline progressioon. Kui esimese tuhande surmajuhtumini kulus 1 kuu ja teiseni veel 3 nädalat, siis praegu lisandub tuhandeid üsna kiires tempos. Maksimaalne vahe kuni 2 päeva. Ja üsna pea lisandub tuhat päevas ning seejärel juba tuhandetes. Kahjuks. 1918.a. hispaania gripil võttis ühelt mandrilt teiseni jõudmine kuid, sest tol ajal reisiti rongiega või aurikutega. Euroopast Austraaliasse sõit kest 1-2 kuud, Praegu viib lennuk ühelt mandrilt teisele loetud tundidega. Nii et elagu globalism ja vaba, piiramatu huvireisimine?!
n
Nipi/ 18. märts 2020 14:38
Huvitav kuidas sobivad artiklis kirjeldatud mustritesse Hiina, jaapan, Vietnam jmt. riigid kus nakatumine on sisuliselt peatunud või minimaalne? Midagi siin siiski ei klapi ....
n
Nipile/ 18. märts 2020 15:15
Hiina kommunirliku, tsensuuri poolt kontrollitud statistika üle polegi mõtet imestada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee