Eesti uudised

Hooldekodud ja haiglad saavad eriolukorras personaalse hingehoidja 

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 18. märts 2020, 07:27
Foto: Stanislav Moškov
Kolmapäeval käivitub hingehoidjate telefoninõustamine, millega hooldekodud ja raviasutused saavad personaalse hingehoidja. Selleks on sotsiaalministeeriumi haiglate- ja hoolekande kaplanaat kokku kutsunud väljaõppinud hingehoidjate kriisirühma, et toetada haiglate ja hooldekodude patsiente, kliente ning personali. 

„Eriolukorra tõttu on hooldekodudes ja haiglates viibivate inimeste suhtlemine omastega piiratud. Praegune ärev olukord halvendab inimeste vaimset ja hingelist seisundit ning turvatunnet. See mõjutab tervist ja üldist toimetulekut, mistõttu on väga oluline, et inimesed ei jääks üksi ning saaksid hingelist tuge,“ selgitas  sotsiaalministeeriumi vanemkaplan Katri Aaslav-Tepandi„Haiglate ning hooldekodude ravi- ja hoolduspersonali töökoormus on suur, ka nakatumisoht tekitab pingeid. See on põhjus, miks otsustasime käivitada erakorraliselt hingehoidjate telefoninõustamise,“ lisas ta.

Hingehoidjad nõustavad telefoni teel patsiente, kliente ja nende lähedasi ning personali. Selleks tuleb ravi- või hoolekandeasutuse juhil võtta ühendust sotsiaalministeeriumi haiglate- ja hoolekandekaplanaadiga, kes korraldab hingehoidjate tööd.

Hingehoid on hooldust või ravi vajava inimese ja lähedase toetamine ja nõustamine kannatuses, kriisis  ja leinas lähtudes nende endi vajadustest ja veendumustest, sealhulgas usulistest veendumustest.

Samal teemal

20. märts 2020, 11:09
ERIOLUKORD HAIGLATES: isad on sünnituselt tõrjutud! Ämmaemand: oleme näinud naistes uskumatut jõudu ja vaprust
17. märts 2020, 15:49
ERIOLUKORD EESTIS: kas ja milliste muredega pöördutakse valla poole?
17. märts 2020, 11:17
KUHU HELISTADA? Häirekeskus ja terviseamet avasid koroonaviiruse leviku infotelefoni 1247, millega saab ühendust ka välismaalt
17. märts 2020, 10:55
Osa toidupoode lühendab lahtiolekuaegu. Vaata, kaua on avatud sinu kodupood!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee