Repliik

Manona Paris | Kui ostad eestimaist, võitled viirusega  

Manona Paris, Toidutare peatoimetaja, 17. märts 2020, 19:22
Foto: Martin Ahven
Käisin just poes. Talutoodetega kauplevas väikepoes vetsupaberipaanikat ega tühje riiuleid polnud, küll aga oli head kohalikku kaupa – talupiima ja koort, speltasaia ning jahu. Ostsin mõnuga kohe rohkem – hea väärt kraam, isegi kui piim peaks hapuks minema.

Veebis levivate üleskutsetega sel raskel ajal hoida omasid ka sellega, et eelistada kohalikke tooteid ja teenused, saab vaid nõustuda. Ehk siis – kui vähegi saad, osta kas poest või veebist kohaliku kaupmehe ja taluniku tooted, isegi kui need on natuke kallimad. Sest nii aitad sa leevendada viirusest tingitud hoopi oma kodumaale.

Me ei pea vast enam selgitama, et paikkondlik kaup on maitsvam ja kasulikum. Eesti elanikud armastavad kohalikku toitu. Eks teatud määral tuleb mõista ka neid, kellele on kohalik toit liiga kallis. Ent – praegu on see aeg, kus me peaks oma ostuotsustega toetama enda inimesi.

Miks? Sest Eesti on nii väike. On öeldud naljatamisi, et läbi kolmanda-neljanda aste tunneme kõik siin üksteist. Iga siiajäetud eurosent toob seega kasu sulle endale.

Muidugi on asju, mida siinmail ei tehta. Aga ka nende soetamisel saab eelistada kodumaiseid kauplejaid.

Samamoodi tasub uurida, kas sinu lähedal olevatel inimestel on varud soetatud. Kas su naabriproua pääses poes löögile? Äkki vajaks ta abi veebipoes ostu vormistamisega?

Tõsi, eakatega suhtlust praegu ei soovitata, sest Covid-19 on neile eriti surmav. Aga abi saab ka muul moel anda. Vii poekott neile ukse taha. Vähemalt helistagi ja küsi, kuidas nad end tunnevad. Sotsiaalne isolatsioon on raske kõigile, viirused aga telefoni teel ei levi.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee