Repliik

Suur osa maailmast kasutab WC-paberi asemel veega pesemist

Eestlane Aasias | Defitsiitse WC-paberi asemel kasutage vett (2)

Silver Saarva, Surabaya, Indoneesia, 17. märts 2020, 13:20
Foto: Aldo Luud
Nädal tagasi sattusin videole, kus kolm musta ülekaalulist koduperenaist tagusid supermarketis üksteist suurte WC-paberi pakkidega. Mängu eesmärgiks oli kõik pakid enda kätte saada. Eile lugesin, kuidas selsamal kaugel ookeani-tagusel maal helistavad inimesed hädaabi numbrile, kuna neil on tualetis paber otsa saanud. Sõbralike liitlassuhete säilitamise ja paanikast hoidumise nimel ei avaldata siinkohal selle üle 300 miljoni elanikuga riigi nime.

Olin kindel, et meil väikeses Eestis on inimesed liialt mõistlikud ja püsivad kindlalt kahe jalaga maa peal, et sellise WC-paberi hüsteeriaga kaasa minna.  Lõppude lõpuks ei ole ühtegi teaduslikku tõendit selle kohta, et see uus ja hirmus viirus (mille päritoluriik on teada, kuid mille nime kaubandussuhete säilitamise nimel ja punalipukandjate tunnetele mõeldes siinkohal ei avalda)  oleks kellelegi kõhtu löönud ja nõuaks seega normaalsest sagedasemat WC külastamist.

Hea sõber Jaan (nimi muudetud) on ostnud kolm alust WC-paberit. Mitte kolm rulli. Mitte kolm pakki. Kolm alust WC-paberit. Jaan, kes on minu silmis üks kõige kainema mõtlemisega inimesi. Kahtluseta võib öelda, et hüsteeria on jõudnud ka unistesse Eestimaa väikelinnadesse.

Häda ajab härja kaevu, inimese WC-sse ja paneb inimkonna mõtlema uutele lahendustele. See lahendus saadab WC-paberi kui mitte unustuse hõlma, siis vähemalt tagasi poelettidele.

Olen viimased üheka aastat elanud Indoneesias ja julgen  soovitada siinset meetodit. Lahendus põhineb keemilisel ühendil, mida leidub külluses ka Eestis ja mida keemikud tunnevad kui H2O. Maakeeli kutsutakse seda veeks. Siinsete WC-de seinal voolik. Vajadusel võib veejoa suunda muuta sõltuvalt soovist ja enesetundest, samuti võib seinal asuvast kraanist reguleerida veejoa tugevust. 

Pärast vee kasutamist tuleb istmik kuivatada. Selleks võib kodustes tingimustes kasutada rätikut, avalikes käimlates tuleb muidugi loota, et eelnevad kasutajad ei ole kogu WC-paberi tagavara endale kotti pistnud. Tulemuseks on puhas, särav ja tänulik kehapiirkond, kuhu päike paistab ainult nudistide rannas.

Selline lahendus ei pruugi kõigile sobida. Harjumusel on võimas jõud ning olen kohanud paljusid eurooplasi, kellele selline meetod tundub vastuvõetamatu. Isegi olukorras, kus poeletid on WC-paberist tühjad, eelistavad mõned inimesed vanu ajalehti uuendustele.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee