Poliitika

Kaja Kallas: hoiame oma riskirühmades kolleege, aga parlament töötab edasi 

Toimetas Viljar Voog, 16. märts 2020, 21:34
Kaja KallasFoto: Stanislav Moškov
Reformierakonna juht Kaja Kallas kommenteeris „Aktuaalse kaamera“ eetris riigikogu uut töökorrandust, kus istungeid peetakse vaid esmaspäeviti ja kolmapäeval on kavas infotund. Parlamendi juhatuse sõnum on, et istungite saali tuleks koroonakriisi ajal korraga kokku võimalikult väike arv inimesi.

„Riigikogu on oluline parlamentaarses korras ja riigikogu teeb oma tööd edasi. Näiteks põhiseaduskomisjonis me täna korraldasime tööd videokonverentsiga ja samamoodi tegime fraktsioonis üle videosilla tööd. Olulised otsused saavad vastu võetud, olulised küsimused küsitud. Lihtsalt, kui on ühelt poolt soovitus hoida distantsi, siis meie arvates on oluline tegeleda ajakriitiliste ja eriolukorrast tulenevate eelnõude-teemadega,“ sõnas Kallas.

Samal teemal

Tõenäoliselt tähendab nakkusohtlik koroonakriis, et riigikogu saali jõuavad vaid eelnõud, mille puhul on olemas parteideülene konsensus ja vaidlusalused teemad lükkuvad hilisemaks.

„Oleme seda meelt, et riigikogu tuleb hoida nendeks puhkudeks, kui on vaja teha väga olulisi otsuseid,“ sõnas Reformierakonna juht. „Meie saadikud osalevad komisjonides videosilla kaudu ja muidugi, kui on vajadus, tulevad ka kohale. Katsume hoida oma kolleege, kes on riskirühmades, aga parlament toimib edasi, kasutades kaugtöö vorme.“

Kuidas hindab suurima opositsioonipartei liider Jüri Ratase valitsuse astutud samme eriolukorra väljakuulutamisel? „Valitsusel on loomulikult rohkem informatsiooni kõikide nende käikude põhjendamiseks, kui laiemal üldsuses, nii et praegu on meil ja avalikkusel raske neid samme hinnata. Ma arvan, et peame tagama tasakaalu konkreetsete sammude ja ühiskonna toimimise vahel. Kui astume samme, mis panevad pikaks ajaks tohutu löögi alla meie majanduse, meie sotsiaalsüsteemi, igapäevase elukorralduse, siis peame vaatama ka teist poolt, mis on see mõju,“ arvas Kallas. „Loomulikult hoiame parlamendina silma peal, küsime vajalikke küsimusi ja juhime tähelepanu võimalikele kitsaskohtadele, aga veel on väga vara anda hinnanguid.“

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee