Maailm

ISIS soovitab terroristidel koroonaviirusest räsitud Euroopat vältida 

Toimetas Aare Kartau, 16. märts 2020 14:36
ISIS ei soovita liikmetel Euroopasse suunduda.Foto: EPA/Scanpix
Islamiriik võttis koroonaviiruse pandeemia suhtes kasutusele ettevaatusabinõud. Terroriorganisatsioon soovitas oma liikmetel Euroopasse enam mitte reisida, vahendab Politico.

Terrorirühmituse infolehe al-Naba viimases väljaandes paluvad toimetajad oma jälgijaid Euroopast ehk „epideemiamaast“ eemale hoida. Tavaliselt kutsuvad nad terroriste üles läänemaailma ründama. Infolehe tagakaanel olevas juhendis jagavad terroristid näpunäiteid, kuidas pandeemia levikut peatada. ISISe liikmetel soovitatakse „usaldada jumalat ning otsida temast haiguste eest varjupaika“. Samuti on iganädalase al-Naba juhtnööride seas juhendid igati elementaarseks kätepesuks ning soovitus katta suu aevastades ja haigutades. 

Sarnaselt traditsioonilisematele väljaannetele on al-Naba jaganud informatsiooni koroonaviiruse kohta alates selle aasta algusest. ISISe häälekandja kirjeldas Sars-CoV-2 algselt kui „uut viirust, mis levitab Hiinas surma ja terrorit“. Ehkki al-Naba varasemad väljaanded väljendasid muret, et Hiina moslemikogukond võib haiguse ka nendeni tuua, on toimetajad viimastes numbrites valinud teise lähenemisviisi – nad kirjeldavad pandeemiat kui probleemi, mis mõjutab välismaailma. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee