ISIS ei soovita liikmetel Euroopasse suunduda.Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 16. märts 2020 14:36
Islamiriik võttis koroonaviiruse pandeemia suhtes kasutusele ettevaatusabinõud. Terroriorganisatsioon soovitas oma liikmetel Euroopasse enam mitte reisida, vahendab Politico.

Terrorirühmituse infolehe al-Naba viimases väljaandes paluvad toimetajad oma jälgijaid Euroopast ehk „epideemiamaast“ eemale hoida. Tavaliselt kutsuvad nad terroriste üles läänemaailma ründama. Infolehe tagakaanel olevas juhendis jagavad terroristid näpunäiteid, kuidas pandeemia levikut peatada. ISISe liikmetel soovitatakse „usaldada jumalat ning otsida temast haiguste eest varjupaika“. Samuti on iganädalase al-Naba juhtnööride seas juhendid igati elementaarseks kätepesuks ning soovitus katta suu aevastades ja haigutades. 

Neil, kes on endi arust koroonaviirusega kokku puutunud, kästakse ISISe kontrolli all hoitavatest aladest eemale hoida, et teiste islamistlike võitlejate nakatamist vältida. See on infokirja väitel nende „püha kohus“.

Sarnaselt traditsioonilisematele väljaannetele on al-Naba jaganud informatsiooni koroonaviiruse kohta alates selle aasta algusest. ISISe häälekandja kirjeldas Sars-CoV-2 algselt kui „uut viirust, mis levitab Hiinas surma ja terrorit“. Ehkki al-Naba varasemad väljaanded väljendasid muret, et Hiina moslemikogukond võib haiguse ka nendeni tuua, on toimetajad viimastes numbrites valinud teise lähenemisviisi – nad kirjeldavad pandeemiat kui probleemi, mis mõjutab välismaailma.